Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper, Yönetim Kurulu Üyeleri Tahir Erdoğan, Ali Sarıl, Meclis Üyesi Başar Yazıcı ve Genel Sekreter Gülay Koç, Bergama’ya yeni atanan Bergama Kaymakamı Osman Nuri Canatan’ı makamında ziyaret ederek hoş geldin ve hayırlı olsun dileklerinde bulundular.
Kuzey Ege Bölgesinin sorunlarına değinen Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper, bu sorunların çözümü için çalışmalar yapıldığını belirtti.
Bergama’nın gelişmesini engelleyen faktörleri tüm kurumlar ile ortak hareket ederek çözme çalışmalarının yapıldığını söyleyen Ürper: “Bergama Organize Sanayi Bölgesi’nde yaşanan sorunları gidermek için Bergama Kaymakamı, Bergama Belediye Başkanı, Bergama Organize Sanayi Bölgesi Başkanı, Bergama İlçe Parti Başkanlarıyla birlikte Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına ve İzmir Valiliğine yapmış olduğumuz ziyaretlerin sonucu çok verimli oldu. Bugün devam eden sorunlarımızı da sizlerle birlikte ortak çalışarak daha hızlı ve verimli olarak çözeceğimize inanıyorum” dedi.
Kozak yolunun kullanışsızlığına değinen Ürper, Kozak beldesinde taş işi yapan üyelerimizin bu yol nedeniyle büyük sorunlar yaşadığını ve en kısa sürede buradaki sorunun da çözülmesi gerektiğini belirtti.
Bergama Kaymakamı Osman Nuri Canatan, gerekli kurumlara yapılacak ortak ziyaretler ile bu sorunun giderilmesi için görüşmelerde bulunulabileceğini ifade etti.