Polis Teşkilatının kuruluşunun 170. Yıldönümünde Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper, Yönetim Kurulu Üyesi Tahir Erdoğan Bergama Emniyet Müdürü Hüsamettin Ataseven’i makamında ziyaret etti.
Bergama Emniyet Müdürlüğü’nün suçu önlemedeki başarı oranının Türkiye ortalamasının iki katı olduğunu belirten Ataseven, Bergama’da bulunan mobese kameralarının bu başarıdaki etkisinin büyük olmasının yanında iyi organize olma ve araştırma yapmayla suçun önlenmesinin yüksek olduğunu söyledi. Ataseven “Şehir güvenliğinin dış görünüşte büyük etkisi var. Güvenlikli bir şehirde yatırım artar, refah yükselir, dışarıdan gelen insanlarda güven oluşturur. Bu nedenle biz şehrin güvenliğine büyük önem veriyoruz.”diye konuştu.
“Güvenliği yüksek olan bir şehir her zaman büyümeye ve ilerlemeye devam eder. Sizleri bu başarınızdan dolayı tebrik ediyorum.”diye konuşan Ürper, Polis Teşkilatının 170. Yıldönümünü Bergama Ticaret Odası olarak kutladığını ifade etti.
Ziyaretin ardından Bergama Belediyesi Haluk Elbe Salonu’nda polis İsmail Ergül, Harun Dursun, Mehmet Uğur tarafından hazırlanan resim, maket ve ahşap boyama eserlerinin bulunduğu Sanatçı Polisler Sergisi gezildi.