Türk Polis Teşkilatının 162. kuruluş yıldönümü çerçevesinde düzenlenen etkinlik haftasında, Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Melih Kahraman ve yönetim kurulu üyeleri Bergama Emniyet Müdürü İsmail Akıntürk’e bir tebrik ziyareti gerçekleştirdiler.

BERTO Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Birol’un sizin ile kendimizi daha da güvende hissediyoruz sözüne teşekkür ederek karşılık veren Bergama Emniyet Müdürü İsmail Akıntürk “Polis haftası etkinliklerinde halk ile polisi kaynaştırarak polisin halkın üstünde değil onun içinde olduğunu göstermeyi amaçladıklarını” belirterek. İnsan hayatında beklide bir yada iki kez polise şiddetle ihtiyaç duyar biz bu ihtiyaç anında onların yanında en iyi şekilde olmalıyız” dedi.
Bergama ve çevresinde beş yıldır görev yaptığını ve ilçe ve bölgeyi çok iyi tanıdığını söyleyen Müdür İsmail Akıntürk “Biz teşkilat olarak insanların evinde işyeri ve caddede huzur içinde yaşayıp,.alışması için çabalıyoruz” şeklinde konuştu.
Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Melih Kahraman ise “Bergama Emniyet Teşkilatının başarılı çalışması sayesinde ilçede asayiş olaylarının minimum düzeyde olduğunu söyleyerek, “Ben bir çok ilçeyi ve ili, işim icabı geziyorum. Bergama güvenlik konusunda hakikaten çok iyi durumda, burada var gücü ile hizmet eden ilçe polis teşkilatımızı Emniyet Müdürümüzün şahsında kutluyor. Ve teşekkür ediyorum” dedi.
İlçede en büyük sıkıntının trafik alanında Bergama Çanakkale kavşağında yaşandığını söyleyerek. Ticaret Odası olarak tüm odalarında katkısını alarak buraya bir kavşak ve yol düzenlemesi yapılması konusunda ilçe trafik komisyonunun elini güçlendirmek için resmi başvuruda bulunabileceklerini” söyledi.
Emniyet Müdürü İsmail Akıntürk “Buranın geçen yıl 28 kaza ile en çok kaza yapılan yerlerden biri olduğunu” söyleyerek “Bu ana kavşağın ışıklandırılması konusunda ilçe trafik komisyonunda bir çalışma yapıldı. Ama yoldaki eğimin düzeltilmesi karayollarının işi bu konuda onların çalışma yapmasını bekliyoruz. Biz ayrıca Bayatlı sitesi girişine bir cep ve kavşak düzenlemesi yapılması konusunda çalışıyoruz. Hastane girişine döner kavşak yapılması karayollarının programında var” dedi.