Her Pazartesi 10:30 ile 16:30 saatleri arasında odamızdaki Devlet Destekleri ve Teşvikler Masası’nda Sanayi Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, yurt içi/yurt dışı fuar destekleri ve teşvikler ile KOSGEB hakkında kapsamlı danışmanlık hizmeti veren KOBİ Danışmanı Gizem Altıkulaç Kaygan ile; BERTO Başkanı Lütfi Kolat, Yönetim Kurulu Üyeleri Salim Zeki Kurşun, Hüseyin Paksoy, Genel Sekreter Gülay Koç, Oda Sicil Müdürü Begim Seziş Gözalan ve KOSGEB Temsilcisi Akreditasyon Sorumlusu Yeşim Fidan Yılmazoğulları’nın katıldığı toplantıda birim raporu değerlendirildi.

Toplamda 51 İşletme Devlet Destekleri ve Teşvikler Masası’ndan danışmanlık alırken, odamızdaki mevcut KOSGEB Temsilciliği hizmeti ile de girişimcilerin ve Kobi’lerin yanında olundu. Çoğunlukla üyelerimizin olduğu toplamda 100’e yakın işletme ve girişimci, odamızdan aldıkları danışmanlık ile 3 Milyon TL’nin üzerinde kredi aldı.

Başkan Lütfi Kolat, 2023 yılında açıklanacak yeni destek ve teşvik paketlerinden her pazartesi 10:30-16:30 saatleri arasında Bergama Ticaret Odası’nda sunulan hizmet ile daha çok üyemizin ve girişimcinin faydalanması dilek ve temennisinde bulundu.