Bergama Ticaret Odası, ABİGEM ve KOSGEB işbirliği ile 05.05.2014 tarihinde başlatılan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Seden Bahar’ın sunumuyla 3 haftalık eğitimin sonunda 22.05.2014 tarihinde tamamlandı.
Eğitimde kendi işini kurmayı ve iş hayatına sağlam adımlarla çıkmayı düşünenler için ‘iş planı nasıl hazırlanmalı, iş planında neler olmalı, güçlü ve zayıf yönler, swot analizi, rakipler, vizyon ve misyon nedir’ konuları işlenerek katılımcılara izleyecekleri yollar gösterildi.
Katılımcılardan Sıla Akman ve Aliye Yılmaz’ın yapmış olduğu pasta ile eğitim finali kutlandı. Bundan sonra da KOSGEB eğitiminden aldığı bilgiler ile işletmesinde üreteceği pastalarını ticari amaçla da farklı insanlara tanıtabilecek.
Bergama Ticaret Odası olarak Bergama’ya yeni ve genç girişimciler kazandırmak amacıyla yapılan eğitimin tamamlanmasıyla katılımcılar sertifika almaya hak kazandılar. Bundan sonraki dönemde aldıkları eğitim ışığında kendi işlerini kurmada ve hayallerini gerçekleştirmede bu eğitimin ve sertifikanın ayrıcalıklarından da yararlanabilecekler.
Eğitime olan yoğun ilgiden dolayı ilerleyen tarihlerde Bergama’ya daha fazla iş gücü ve refah kazandırmak için KOSGEB-Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verilmesi planlanıyor.