BERTO’DA “DEVRİM AKYIL” İLE EKONOMİ RÜZGARI ESTİ
Ekonomi/Finans Yorumcusu Devrim Akyıl, odamızda Türkiye ve dünyada ekonomi, piyasalarda son durum ve kripto paraların geleceği gibi pek çok konuda değerlendirmelerde bulundu.
Açılış konuşmasını yapan Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper; “Pandemi, savaş ve global ölçekteki enflasyon dalgasıyla birlikte hem ülkemiz hem de dünya, ekonomik olarak çok farklı evrelerden geçmeye başladı. Bugün burada bu konuları konuşmak üzere davetimizi kırmayıp bizlerle olan değerli ekonomi yorumcusu Devrim Akyıl’a teşekkür ediyor ve sözü kendisine bırakıyorum” dedi.
Akyıl, katılımcılara; dünyadaki yeni ve büyük ekonomik gelişmeleri ve bu gelişmelerin ülkemize etkisini anlatarak konuşmasına başladı. ABD, Avrupa ve Çin’in geleceğe yönelik hazırladığı ekonomi planlarına değindikten sonra Türkiye’nin izlediği ekonomi politikalarını yorumladı. “Yakın gelecekte tüm dünyada tarıma elverişli araziler en değerli yatırımlardan biri olacak” diyen Akyıl, özellikle finans konusunda global ölçekte büyük bir değişim ihtimalinden bahsetti. Kripto para piyasaları ve Blockchain teknolojisi üzerinde de durduktan sonra katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.
Konferans sonunda BERTO Meclis Başkanı Erol Işıldak, Akyıl’a üzerinde Bergama Akropol’ündeki Trajan Tapınağı’nın yer aldığı bir Parşömen hediye ederek anlattığı değerli bilgiler ve katılımı için Bergama Ticaret Odası adına kendisine teşekkür etti.

Detaylar | bit.ly/3tUL6jk