Bergama Belediyesi Geçmiş Dönem Başkanı, Araştırmacı Yazar Sefa Taşkın, odamızda “Bergama Tarihi” konulu bir bilgilendirme semineri verdi.

Katılım sayısının sınırlı tutulduğu etkinlikte Sefa Taşkın, sunumuyla Bergama’nın binlerce yıllık tarihine ışık tuttu. “Başta Zeus Sunağı olmak üzere, Bergama’dan çıkarılan pek çok eser Almanya’da her yıl milyonlarca kişiye sergileniyor. Oysa bu kıymetli eserlerin yeri, ana vatanları olan bu topraklardır. Yakın gelecekte, bir zamanlar bir şekilde yurt dışına çıkarılmış olan pek çok eser özellikle Bakanlık nezdindeki gayretler ile ülkemize döndü. Ben Bergama eserlerinin de bu topraklara döneceğine inanıyorum” diyen Taşkın, sözlerine “Tüm kurumlarımız Bergama tarihinin üzerine eğilmeli. Bergama Ticaret Odası’na bu konudaki farkındalığı için teşekkür ediyorum” dedi.

Ardından sözü alan BERTO Başkanı Fikret Ürper; “Birçok ülke, özellikle çocuk ve gençlerini tarihi açıdan önemli yerleri gezip, görmeleri için teşvik ediyor. Bunu biz de sağlamalıyız. Hem ülkemizin, hem de Bergama’nın tarihini bilmeli ve bunun farkında olmalıyız. Bugün burada bizi bilgilendiren, Bergama tarihindeki önemli dönemleri bize çok iyi bir şekilde aktaran Sefa Taşkın’a ve bu etkinliğe katıldığınız için sizlere teşekkürler ediyorum” dedi.