Bergama Ticaret Odası Meclis ve Meslek Komitesi Üyeleri, Bergama İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Balıkçıoğlu, Terör Şube Büro Amiri Ali Haldızoğlu, Polis Merkezi Amiri Yunus Çakır, İlçe Trafik Büro Amiri Murat Kabasakal ile birlikte İlçe Emniyet Birimi Amirleri ve Polis Memurları ile bir araya geldi.

Toplantıda konuşan BERTO Başkanı Lütfi Kolat; “Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiğimiz Bergama Ticaret Odası Meslek Komiteleri Toplantısı’nda üyelerimiz, şehirdeki ’emniyet’ ile ilgili birkaç konuya değinmişti. Üyelerimizin soru ve sorunlarına ilişkin hızlıca aksiyon alarak Bergama İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Balıkçıoğlu’na görüşme talebimizi bildirdik. Şehrimizin ve bizlerin güvenliğinden sorumlu diğer değerli emniyet amirlerimiz ile birlikte bizi kırmadılar ve hemen bugün burada bizlerle birlikte oldular. Kendilerine bu ilgileri için çok teşekkür ediyorum” dedi.
Bergama’daki inşaat, şantiye alanlarında yaşanan hırsızlıkların dile getirildiği görüşmede konuşan Müdür Balıkçıoğlu; “Bölgemizdeki iş dünyasının merkezi olan Bergama Ticaret Odası’nın görüşleri bizler ve şehrimiz için çok önemli. Bergama’daki devriye ve personel sayımızı arttırıyoruz. Bergama’da vatandaşlarımız ihtiyaç anında bizlerle iletişime geçtiğinde olay yerine ulaşma süremizi 4 dakikaya kadar indirmiş durumdayız. Özellikle esnafımızı, işletmelerimizi ekonomik olarak zarara uğratmayı hedefleyen hırsızlara göz açtırmamakta kararlıyız. Trafik ve Narkotik birimimiz de ilçemizin güvenliği için 7/24 emek veriyor. Sizler gibi iş insanlarının, bu konuları dile getirip, bizlere iletmesi ve karşılıklı fikir alışverişleri yaparak bu sorun ve çözüm önerilerini konuşmamız, ilçemizi olumlu bir şekilde etkileyecektir” diyerek BERTO Yönetimi’ne teşekkür etti.
Toplantı sonunda konuşan BERTO Başkanı Kolat; “Dikili ve Kınık ilçe emniyet müdürlerimiz ile de yapacağımız görüşmeler ile üyelerimizin soru ve sorunlarını ilgililere aktarmaya devam edeceğiz” dedi.