Yıllarını Bergama’da geçiren bir büyüğümüz olan, Öztüre Holding’in kurucusu Mithat Öztüre’yi BERTO Yönetim Kurulu Üyelerimiz ziyaret etti.

Yönetim kurulu üyelerimizi mütevazi bir şekilde karşılayan Öztüre, 1950’li yıllarda kurduğu küçük kireç fabrikasının günümüze kadar gelen süreci anlattı. Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurlu Başkanımız Melih Kahraman, yılların vermiş olduğu birikime ve deneyime sahip olan Mithat Öztüre’den Bergama’nın menfaatine Bergama’ ya yapılması gerekenler hakkında görüş aldı.

Mithat Öztüre “Çiftçilerimizin iki ay çalışıp on ay işsiz kalıp evde durmalarına bir çözüm getirilerek çiftçilerimizi uyandırmalıyız. Örneğin sofralık zeytin ve zeytinyağı üretimi Marmara’dan çıktı. Pazarlaması Bergama’ya kadar geldi. Biz bunu değerlendirebiliriz.” şeklinde konuşurken bir diğer sorun olan Bergama otogarının İstanbul- Çanakkale yolu üzerinde olması avantaj olduğunu bunu değerlendirerek otogarı canlandırılması gerektiğini vurguladı. “Merdiveni basamak basamak çıkmak lazım. Güveneceksin ve inanacaksın. İnancı uyandırmak lazım. Sanayicimizi, çiftçimizi uyandırmalıyız.” şeklinde öğütte bulundu.

BERTO Yönetim Kurulu Başkanı Melih Kahraman gezdiği sanayi makinaları fuarında artık iş makineleri satan firmaların alıcı firmalara finans konusunda yardımcı olduklarını, artık makine ve teçhizat alımlarının eskisi kadar zor olmadığını belirtti.

Karşılıklı görüş ve önerilerin paylaşıldığı ziyaret sonunda Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Melih Kahraman “Sizden çok şey öğreneceğimiz var” diyerek oda yöneticilerimizin ziyaretini kabul ettiği için Mithat Öztüre’ye teşekkürlerini sunarken Kurumumuz adına günün anısına Mithat Öztüre’ye plaket hediye etti.