Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Kolat, Meclis Başkanı Onur Kayalıoğulları ve Genel Sekreter Gülay Koç, Ankara’da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 80. Genel Kurulu’na katıldı.
Genel Kurul kapsamında; TOBB Genel Kurul Divanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri, Konseyler, Oda/Borsa Başkanları ve delegeler ile birlikte Anıtkabir ziyaret edildi. Ardından Hizmet Şeref Belgesi Plaket Töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Oda/Borsa Başkanlarının katılımıyla TOBB İkiz Kuleler’de gerçekleştirildi.​

TOBB ETÜ’de gerçekleştirilen Genel Kurul Toplantısı’nda konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu; küresel gelişmelerden ihracat rakamlarına, Coğrafi İşaret Tescili’nden TOGG’a kadar pek çok konu hakkında değerlendirmelerde bulundu.
“Oda ve borsalarımız 129 Meslek Lisesi’nin hamiliğini üstlendi. Bu liseleri en çok tercih edilen okullar haline getirdik. Meskek liseleriyle iş gücü talebi arasındaki uyumsuzluğu giderdik. Hem gençlerimizi meslek sahibi yaptık, hem de firmalarımıza nitelikli insan kaynağı sağladık. TOBB MEYBEM ile de 81 ilde, 77 meslekte sınav ve belgelendirme hizmeti sunuyoruz” diyerek Mesleki Eğitim’e de vurgu yapan Hisarcıklıoğlu, sözlerini “81 il ve ilçelerden katılan tüm Oda-Borsa Başkanlarımıza, Meclis üyelerimize, delegelerimize, kadın ve genç girişimcilerimize teşekkür ediyorum” diyerek sonlandırdı.