Bergama Ticaret Odası ve Gediz Üniversitesi arasında imzalanan protokol sonucunda verilen eğitimler hızla sürüyor. Düzenli olarak devam eden eğitimlerin bu ay ki konusu ”Çalışanlara hedef koyma ve yetki devretme” oldu.
26 Nisan 2012 Perşembe günü Bergama Ticaret Odasında, Gediz Üniversitesi Yüksek Lisans Öğretim Görevlisi aynı zamanda DB Schenker Arkas İş Yönetim Sistemleri ve Hizmetleri Müdürü Senem KILIÇ
tarafından verilen eğitime, Yönetim Kurulu Başkanı Melih Kahraman, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, siyasi partilerin ilçe başkanlarından Özkan Karadiken, İdris Yavuzyılmaz ve Şoförler odası başkanı katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Melih Kahraman “ Eğitim her zaman bizim öncelikle önem verdiğimiz konudur. Amacımız işletmelerin büyümesi ,gelişmesi ve eğitimlerden kendilerine birer pay çıkarmasıdır. Bölgemizin kalkınması ve ticaretin gelişmesi için seçtiğimiz konuların, hayatla örtüşen iş hayatına katkı sağlayacak konular olmasına özen gösteriyoruz. “diyerek eğitimlerin hayırlı olmasını diledi.
Eğitimci Senem Kılıç ise sürekli eğitimin şartlılığından bahsederek, bu eğitimlerin buraya getirilmesinin ve sunulmasının takdir edilecek bir durum olduğunu ve eğitimlerin bölge işletmelerinin gelişimi için çok kıymetli olduğunu belirtti ve eğitime geçti.
Performans Yönetimi, Hedef belirlemenin önemi ve yetki devri ile ilgili konuların işlendiği eğitimde çalışanların motivasyonlarının nasıl arttırılabileceği, sağlanan verimin nasıl en üst düzeye çıkarılabileceği anlatıldı.
Soru-cevap kısmıyla sona eren eğitimde katılanlar kendileri için yaralı olabileceklerin neler olduğunu ve akıllarını takılanları sorarak gelişimlerine katkı da bulundular.