Çalışma hayatımızda ilk yardım kuralları çerçevesinde can güvenliğimizin sağlanabilmesi ve devam ettirilebilmesi amacıyla eğitim gerekir. Bu nedenle Bergama Ticaret Odası olarak üyelerimize işyeri güvenliğinde ilk yardım eğitimi düzenliyor.

Sağlık Bakanlığı’nın Sağlık Hizmetleri Temel Kanununa dayalı 24762 sayılı yönetmeliği gereğince işyerinde çalışan personelin %10′ nu temel ilk yardım sertifikasına sahip olma zorunluluğu vardır. Sağlık Bakanlığın yönetmeliğine uygun bir şekilde düzenleyeceğimiz temel ilk yardım kursu toplam 16 saatten oluşmaktadır. Hafta sonu iki gün olarak işletmelerimize uygun program çerçevesinde planlanmaktadır. Kurs programı içerisinde; genel ilk yardım, hasta, yaralı ve olay yeri değerlendirmesi, temel yaşam desteği, kanamalarda ilk yardım, yaralanmalarda ilk yardım, yanık, donma ve sıcak çarpmasında ilk yardım, bilinç bozukluklarında ilk yardım, zehirlenmelerde ilk yardım, hayvan ısırıklarında ilk yardım, göz, kulak ve buruna yabancı cisim kaçmasında ilk yardım, hasta ve yaralı taşıma teknikleri yer almaktadır.

Bergama Ticaret Odası olarak, Değerli Üyelerimizin ilkyardım bilgi ve becerisinin artırabilmek ve daha güvenli bir iş ortamı sağlayabilmek adına eğitim uzman eğitmen tarafından verilecektir. Kurs 5-6 Mart tarihlerinde odamızın toplantı salonunda yapılacaktır. İlgilenen üyelerimiz oda merkezimizi arayarak bilgi alabilirler.