Bergama Ticaret Odası üyeleri, BERTO’nun yapmış olduğu protokol neticesinde araçlarına aldığı benzin ve mazotu yüzde 3 daha indirimli alacaklar. Bergama Ticaret Odası ile Bergama’da faaliyet gösteren Öztrakyalılar OPET akaryakıt bayi ile yapılan protokol neticesin de bu istasyondan akaryakıt alan BERTO Üyelerinin akaryakıt istasyonunca verilecek kartlarına para puan olarak yansıyacak.
Bergama Ticaret Odasında yapılan protokol öncesi bir açıklama yapan Öztrakyalılar OPET İstasyonu müdürü Feyhan Çakır “kriz döneminde Bergama için ne yapabileceklerini düşündüklerini ve Bergama Ticaret Odası ile vardıkları mutabakat ile bu kampanyayı başlatmayı kararlaştırdıkları söyledi. .
Feyhan Çakır kampanyanı başka OPET Bayilerin de olmadığını belirterek BERTO Üyelerine vereceğimiz kartlarda her yaptıkları alışveriş için alışveriş tutarının yüzde 3’ü oranında para puan kazanacaklar ve biriken bu para puanları diledikleri zaman akaryakıt alımında kullanabileceklerdir” dedi.
Protokolün şu an bir yıl ile sınırlı olduğu nu belirten Feyhan Çakır “alışveriş limiti yok ister 10 ister 10 bin TL’lik akaryakıt alınsın toplam miktarın yüzde 3’ü para puan olarak üyelerimizin kartlarına yansıyacaktır” dedi. .
BERTO Yönetim Kurulu Başkanı Melih Kahraman ise rekabetin çok yoğun olduğu akaryakıt dağıtım sektöründe Öztrakyalılar OPET istasyonu yöneticilerinin yapmış olduğu bu kampanyanın önemli olduğunu belirterek biz Bergama Ticaret Odası olarak başka akaryakıt istasyonları ve başka sektörler ile böyle protokoller yapmaya hazırız. Bu tür birlikteliklerin ilçe ve bölge ekonomimizi canlandıracağına inanıyoruz” dedi. .
İmza törenine BERTO Başkanı Melih Kahraman yönetim kurulu üyeleri, firma ortakları Halil ve İsmail Trakyalı ile tesis müdürü Feyhan Çakır katıldı. .

Kampanyadan yararlanmak isteyen BERTO Üyeleri oda üyelik belgesi, ehliyet, kimlik, ruhsat fotokopileri ve GSM numaraları ile Öztrakyalılar OPET İstasyonuna başvuracaklar ve OPET’in özel kartlarını alacaklar