Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu, 14 Ocak 2014’de düzenlenen 9. Dönem Akreditasyon Sertifika Töreni’ne katıldı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin düzenlediği törene TOBB Başkanı Rifat HİSARCIKLIOĞLU ev sahipliği yaptı. Türkiye’nin pek çok bölgesinden oda ve borsanın katıldığı tören, TOBB İkiz Kuleler’de gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu yaptığı açılış konuşmasında odalarda üyelere 5 yıldızlı hizmet kalitesini getirecek olan akreditasyon kavramı, akreditasyonun önemini, akreditasyon sürecini tüm ayrıntılarıyla anlattı. Akredite olmuş odaların başarısından, akredite olmakta olan odaların gelişiminden bahseden Hisarcıklıoğlu, akreditasyonun oda ve borsaların asli vazifelerini yerine getirebilmesi, üyelerine kaliteli hizmet sunması ve kamuya ekonomi alanında yol göstermesi gayesiyle 11 yıldır üzerinde çalıştıkları bir konu olduğunu dile getirdi. Akreditasyon sürecinde 1 yılda 365 oda ve borsayı tek tek ziyaret eden Hisarcıklıoğlu, “Üyelerimizin ve ülkemizin menfaatini korumak için camiamızı küresel aktör haline getirdik, İslam ülkelerinin odalarını artık TOBB eğitiyor” dedi.

Akreditasyon sürecinde 9. Dönemini tamamlayan oda ve borsalara sertifikaları takdim edilirken, Bergama Ticaret Odası gibi 10. Döneme başvurusu kabul edilen oda ve borsalara eğitim verildi. Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Lütfi KOLAT’ın, Genel Sekreter Gülay KOÇ’un, Yönetim Kurulu Üyeleri Tahir ERDOĞAN, Ali SARIL, Azam Ziya GÜÇ, Gonca HARMAN ve Oda Sicil Memuru Akreditasyon Sorumlusu Begim SEZİŞ’in, Bilgi İşlem, Eğitim ve Araştırma sorumlusu Özhan BÖRCEK’in, Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Selen ETİM’in katıldığı program 17.00’da sona erdi.