İndirim günleri kapsamında belediyeden alınacak destek ve Bergama esnafının sorunlarını gidermek için Bergama’daki tüm oda başkanları, Bergama Ticaret Odası öncülüğünde Bergama’nın yeni Belediye Başkanı Mehmet Gönenç’i ziyaret ettiler.
Ziyarete BERTO Başkanı Melih Kahraman ile Yönetim Kurulu Başkan yanı sıra Bakkallar Odası Başkanı Salim Söyler, Ziraat Odası Başkanı Nuri Taşkınoğulları, Kahveciler Odası Başkanı Kazım Kızılcıoğlu, Sergiciler Odası Başkanı Refik Güneş, Terziler Odası Başkanı Yusuf Kurtuldu, Demirciler Odası Başkanı Tuncay Akyol, Berberler Odası Başkanı Vedat Aydın katıldı.

Kampanyayı çok olumlu karşıladığını söyleyen Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç Öncelikli olarak Kozak muhtarları ile bir toplantı yapıp aradaki kırgınlığı gidermenin yollarını arayacağını söyledi. Başta Kozak olmak üzere tüm civar ilçe ve belde sakinlerinin tekrar Bergama ile buluşması için tüm düzenlemeleri belediye olarak ellerinden geldiği şekilde yapacaklarını söyleyen Başkan Gönenç “Hal binasında birkaç ay içinde yapacağımız düzenlemeler ile burası köy ve belde dolmuşlarına tahsis edilecek. Yıldız Garajı da bu konuda tekrar kullanılmaya başlanılacak” dedi.
Bu yıl 15 ile 21 Haziran tarihleri arasında kutlanılacak olan Bergama Kermesin bu indirim günleri kampanyasında çok iyi kullanılması gerektiğini söyleyen Başkan Gönenç “ Ticaret Odasının bu yıl yine yapacağı sanayi ve ticaret fuarı için eski garaj alanı katkı payı alınmadan tahsis edilecektir. Kermes canlılığının tüm ilçeye yayılması için sergiler stat içinde değil tüm Bergama caddelerinde kurulacaktır” dedi Belediye olarak bu düzenlemelerin yanı sıra indirim günleri için belediye ilan panoları ile hopörlerinin ücretsiz kullanalı bileceğini sözlerine ekledi.
Belediye Başkanı Mehmet Gönenç’e destekleri ve ilgisi için tüm oda başkanları adına teşekkür eden Bergama Ticaret Odası Başkanı Melih Kahraman “Biz bu işe çok ciddi bakıyoruz. İndirim gerçekçi olacak ve sıkı takip edilecek. İndirim yapılan esnaf afiş ve sticker’lar ile duyurulacak. Biz sorunlarımızı esnaf olarak hızla çözer isek Belediyeye olan vergi ve harçlarımızı ödemekte zorlanmayız” şeklinde konuştu.