Bu yıl 11.’si düzenlenen OLIVTECH Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı‘ndaki Bergama Ticaret Odası standı, fuarın ilk gününde en çok dikkat çeken standlardan biri oldu.

Fuarın açılış programı sonrası İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay ve protokol, ilk olarak Bergama Ticaret Odası standına uğrayarak Zeytin, Zeytinyağı ve Bergama Tulum Peyniri’ni tattı. Çatısı altındaki 8 bölge üreticisi ile birlikte hem kendine özgü lezzetleri, hem de Bergama, Dikili ve Kınık’ın tanıtımını yapan Bergama Ticaret Odası standı, 25 Mayıs 2024 Cumartesi günü 16.00’ya kadar misafirlerini ağırlayacak.

Konu ile ilgili konuşan BERTO Başkanı Lütfi Kolat; “Her fırsatta bölgemizin Zeytin ve Zeytinyağı’nı parlatacağımızı, bunun için her fırsatı değerlendireceğimizi söylemiştik. Bugün de bu fuarda üreticilerimiz ile birlikte yer alarak Zeytin&Zeytinyağı konusunda ‘Biz de varız’ demiş olduk. Bölgemizi, ‘Zeytin’ dendiğinde akla gelen ilk 3 yerden biri yapmakta kararlıyız. Ürünlerimize gelen geri dönüşler gerçekten çok güzel. Bunun yanında Bergama Tulum Peyniri’mizi de ilk günden yüzlerce kişi tattı. Hem üreticilerimiz, hem de bizler, bu fuar için epey hazırlandık. Tüm üreticilerimize teşekkür ediyor ve herkesi standımıza bekliyorum” dedi.

Standımızı ziyaret eden;

🟢 Geçmiş Dönem Türkiye Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli
🟢 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay
🟢 İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener
🟢 İzmir Ticaret Borsası Yönetimi
🟢 Edremit Ticaret Odası Yönetimi
🟢 Menemen Ticaret Odası Yönetimi
🟢 Dikili Tarıma Dayalı İhtisas OSB Yönetimi
🟢 İZFAŞ Yönetimi
🟢 Karşıyaka Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Özuslu
🟢 BERTO Disiplin Kurulu Başkanı ve Geçmiş Dönem Yönetim Kurulu Üyesi Ali Sarıl
🟢 Ak Parti Bergama İlçe Başkan Vekili Sabit Sarıçayır
🟢 Eğitmen Dr. Savaş Tavşancı’ya
teşekkür ederiz.

3 günlük OLIVTECH Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı sona erdi. Fuarda yer alan Bergama Ticaret Odası standındaki üreticiler, bölgemizin zeytinini, zeytinyağını ve Bergama tulum peynirini binlerce kişiye tanıttı.

Bergama Ticaret Odası Yönetimi;
🟢 ELİF ÖZKAN ÇETİN SÜT ÜRÜN. GIDA MARKET. TUR. İNŞ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. DİKİLİ ŞUBESİ
🟢 DİKİLİ AĞIRLAR TARIM HAYV. İNŞ. TURİZM SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
🟢 ŞAİROĞULLARI TARIM GIDA TURİZM SAN. TİC. A.Ş.
🟢 BÜLENT ULUKAYA
🟢 GÖÇBEYLİ TARIM GIDA HAYV. PETROL KÖMÜR SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
🟢 S.S. BERGAMA İLÇE MERKEZİ TARIMSAL KALKINMA KOOP.
🟢 ŞENOCAK KAFE RESTORAN TURİZM SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
🟢 AKDU SÜT ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.’ye Bergama Ticaret Odası standında fuara katılarak, bölgemizin tanıtımına katkı sağladıkları için teşekkür ederek plaketlerini teslim etti.