Bergama Yusuf Kemalettin Perin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yıl sonu sergisinin açılışı yapıldı.
Sergiye katılan Bergama Ticaret Odası Başkanı Lütfi Kolat ve Başkan Yardımcısı Melih Çağdaş, açılış kurdelesini Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem Ulus, Bergama Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Yıldız ve Bergama MEB Şube Müdürü Mehmet Fatih Kocabaş ile birlikte kesti.

Konu ile ilgili; “Bergama Ticaret Odası olarak Mesleki Eğitim’in her zaman yanında ve destekçisiyiz. Çünkü biliyoruz ki bölgemizde hızla yükselen tüm yatırımların anahtarı Mesleki Eğitim’de. Nitelikli iş gücü için tüm kurumlar, ortak bir akıl etrafında toplanmalı ve Mesleki Eğitim’e ağırlık vermeliyiz. Bugün de burada çocuklarımızın ortaya çıkardığı çalışmaları incelemek ve Mesleki Eğitim’in önemini bir kez daha vurgulamak için büyük bir istekle gelip, katılmak ve bu güzel sergiyi ziyaret etmek istedik” diyen BERTO Başkanı Kolat, emeği geçen tüm öğrenci ve idarecileri tebrik etti.
Sergide Grafik, Fotoğraf, Çocuk Gelişimi Eğitimi, Moda Tasarım, Bilişim Teknolojisi ve El Sanatları alanlarındaki öğrenciler tarafından hazırlanan eserler görüldü ve tüm çalışmalar incelendi.