Türkiye’nin en büyük ihracat fuarı olan MARBLE- Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, 42 ülke ve 38 ilden gelen 1163 katılımcıyla, 21 Mart 2012 Çarşamba günü 18. kez kapılarını açan fuar her yıl bir öncekinden daha başarılı gerçekleşiyor.
İzmir’le özdeşleşerek bir dünya markası olan ve kendi kategorisinde dünyanın önde gelen üç büyük fuarı arasında gösterilen MARBLE Fuarında, Bergama Ticaret Odası üyelerinden, Bertaş Madencilik, Bergama Kozak Granit, Perga Madencilik ve İdeal Stone stand açarak yöremize ait doğal taşların uluslar arası platform da tanınmasını sağladılar.
Bergama Ticaret Odası Başkanı Melih Kahraman, bölgemizin ekonomik gelişimine katkı sağlayan, doğal taş sektöründe faaliyet gösteren ve MARBLE Fuarında stand açan üyelerimizi tek tek ziyaret ederek fuarın hayırlı olması temennisinde bulunan Başkan Kahraman ” üyelerimizin fuarlara katılımcı olmasını desteklemek ve marble vesilesi ile Bergama’nın adını dünyaya duyurmalarını sağlamaları için göreve geldiğimiz günden beri stant bedellerinin %50 sini BERTO olarak karşılıyoruz” dedi. Ayrıca “ Doğal taşlar yöremiz için çok değerli, Bergama da üretilen bazalt ve granit gibi doğal taşların Dünya çapında tanıtılmasına vesile olan üyelerimize destek vermek için yanlarındayız” diyerek tüm katılımcı ve ziyaretçiler için fuarın verimli geçmesini diledi.
Fuara katılan Firmalarımız arasında yer alan BERTAŞ Madencilik Şirket Yöneticisi Şükrü Kara “ Firmamız adına gayet verimli geçen fuar da amacımız, yeni pazarlar aramanın yanı sıra firma olarak prestijimizi sağlamak ve adımızı duyurmak” dedi. Ayrıca Bergama Ticaret Odasının fuarda stand açan üyelerine sağladığı %50 katkı payından dolayı duydukları mutluluğu ifade etti ve Marble fuarına her sene katılım gösterdiklerini, firma olarak fuarın kendilerine büyük katkılar sağladığını ekledi.