Kapılarını 16. kez açan, 35 ülkeden 262’si yabancı 884’ü yerli toplam 1146 firma katıldığı ve dünyanın 80 ülkesinden ziyaretçinin gelmesinin beklendiği MARBLE 2010 fuarına Bergama ve Dikili’den 7 firma stant açarak katıldı.
Bergama’nın Kozak Bölgesinde granit taş üzerine faaliyet gösteren 7 firmada fuara katıldı. .
3 gün açık kalacak fuar süresince granit taş firmaları ürünlerine sergilerken ürünlerine yeni Pazar bulma fırsatlarını da yakalayacaklar. .
Bergama ve Dikili menşeli, Ada Granit, Bertaş Madencilik, Granitos, Granitas, Bergama Kozak Granit, Nur-Ok Granit ve Anatolya Madencilik fuarda stant açarken, 10 yıldır MARBLE Fuarına katıldıklarını söyleyen Bertaş Madencilik Genel Müdürü Şükrü Kara “fuarın bu sene geçen yıllara göre daha hareketli geçtiğini ve fuardan çok şeyler beklediklerini” açıkladı. .
Fuara açılışına katılan ve fuarda stant açan BERTO Üyesi 7 granit firmasını yönetim kurulu üyeleri Bülent Cingöz ve Erkan Evrenkaya ile ziyaret eden Bergama Ticaret Odası Başkanı Melih Kahraman ise “bu fuar alanında dünyada iki numara. Fuar 16 yıldır aralıksız düzenlenmekte BERTO üyesi 7 firmamız bu fuara iştirak etti. Biz bugün Bergama Kozak granitini tüm Avrupa’ya ihraç eden bu firmalarımıza manevi destek vermek için buradayız” dedi.
Fuarda Bergama Ticaret Odası da bir stant açtı.