“29. MARBLE İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı Açılış Töreni” İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay ve protokol üyelerinin açılış konuşmalarıyla gerçekleştirildi.

BERTO Yönetimi’nin de katıldığı açılış sonrası stand ziyaretlerine geçildi. İZFAŞ tarafından düzenlenen fuarda, Bergama Ticaret Odası da stand açarak 2017’de “Bergama Grisi” olarak tescil edilerek dünyaca ünlü bir marka haline gelen Bergama Graniti’nin tanıtımı için faaliyetlere başladı.

Bergama Ticaret Odası Başkanı Lütfi Kolat, Bergama Ticaret Odası standında gün boyu İBB Başkanı Cemil Tugay, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal, İşcehisar Belediye Başkanı Seyhan Kılınçarslan, Bergama Belediyesi Meclis Üyesi Ali Bor, Afyon Ticaret Odası Başkanı Hüsnü Serteser, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürü Arslan Narin, TOBB Madencilik Meclisi Başkanı İbrahim Halil Kırşan, İzmir Ticaret Odası Y.K. Üyesi Mahmut Erkoç, Bergama İZ Granit yetkilileri Burak ve Arda Ürper, Lina Fuarcılık Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti. yetkilileri ve İletişim Uzmanı Adnan Erbaş’ı ağırladı.

Fuar’da standı bulunan BERTO Üyeleri’ni de ziyaret eden BERTO Yönetimi, tüm bu çalışmaların hem bölgeye, hem de Bergama Graniti’ne olumlu artılar katması dileklerini de iletti.

Doğaltaş sektörünün küresel anlamda en büyük buluşmalarından biri olan Marble Fuarı’nda, Bergama Ticaret Odası standı 3 gün boyunca ziyaretçilerine hem Bergama Graniti’ni hem de Bergama’yı anlattı.