Bergama Ticaret Odası her üç ayda bir yapmayı planladığı Konferanslarınınbirincisine akademisyen, psikolog yazar Üstün Dökmen ile başlıyor.
24 Şubat 2010 tarihinde saat 15.oo – 18.oo arası Bergama Meslek Yüksek Okulu konferans salonunda “İş Dünyasında ve Özel Yaşamda Kaliteli İletişim, Yaşama ve Çalışma Sevinci” konulu bir konferans verecek Profesör Üstün Dökmen’in seminerine BERTO Üyelerinin yanı sıra dileyen vatandaşlarda ücretsiz olarak katılabilecekler. .
Seminer sonrası katılan üyelere sertifika vereceklerini söyleyen BERTO Yönetim Kurulu Başkanı Melih Kahraman “ üyelerimizin eğitim ve kişisel gelişimlerine çok önem verdiklerini satış pazarlama ve müşteri ilişkilerinin gelişimi için bu konferansları BERTO olarak başlattıklarını ” ifade etti.
Başkan Melih Kahraman “bu kapsamda Üstün Dökmen’den sonra Doğan Cüceloğlu, İletişim Uzmanı Ahmet Şerif İzgören, Psikolog Profesör Yazgı Yazgan ve Münin Sekman gibi ünlü isimlerin katılacağı konferansların düzenleneceğini” açıkladı. .

TRT PROGRAMLARININ VAZGEÇİLMEZ İSMİ: .
Üstün Dökmen, (doğum 1954 – İstanbul) Türk akademisyen, psikolog, yazar. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde öğretim üyesi. .
1971 yılında Ankara’da Cumhuriyet Lisesi’ni, daha sonra Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümü’nü bitirdi. 1986 yılında doktorasını Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında bitirdi. 1988’de doçentlik, 1995’de profesörlük derecesini aldı.