23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında ,Bergama Ticaret Odasının gelecek olan nesillere daha faal daha güçlü daha etkin bir kurum olarak aktarılması için Yönetim Kurulu Başkanı Melih Kahraman koltuğunu sembolik olarak öğrencilere devretti.
Şehit Üsteğmen Cemil Canan Çiçek İlköğretim okulundan; gelen üç öğrenci, Şeyma Yiğen, Tuğçe Çelik ve Gökberk Hoşcan, Berto Başkanı Melih Kahraman tarafından çiçeklerle karşılandılar.
Öğrencilerden Şeyma Yiğen; Yönetim Kurulu Başkanı koltuğuna oturduğunda ilk olarak, okulların ihtiyaçlarının karşılanması gerekliliğini ve okullarda ki eksiklikleri dile getirdi.
Yönetim Kurulu Üyelerinden Hilmi Köprülü, İsmail Birol, Feridun Duymaz, Genel Sekreter Gülay Koç ve Yönetim Kurulu Danışmanı Saffet Dündar’ın katılımında gerçekleşen sembolik koltuk töreninde, Yönetim Kurulu Başkanı Melih Kahraman öncelikle Bergama Ticaret Odasını öğrencilere tanıttı.
Öğrencilere odanın geçmişinden bahseden Kahraman “1925 yılında kurulmuş olan Bergama Ticaret Odası, iş adamlarını örgütlemek ve çevreyi geliştirmek için vardır. Belirli kanunlar çerçevesinde ancak dürüst tüccarlar odamızda görev alır, ticaret odasının amacı Bölgemiz ticaret hayatının tüm sistemleriyle çok daha güçlü ve bölgemiz için çok daha yayarlı çalışmalar yapmasını sağlamaktır” dedi
Berto kurulduğu tarih itibariyle eğitim ve öğretime verdiği destekle ticaret hayatının asıl amacının insanlığa ve insana hizmet etmek olduğunu , bu çerçevede oda olarak çok sayıda ihtiyaç sahibi öğrenciye direk olarak burs verildiğini aktardı.
3 ilçeye hizmet veriyoruz diyen Kahraman Bergama Ticaret Odasının Bölgede ticareti yönlendiren bir kuruluş olduğunu belirterek yaşanılan bölgede ki genç nüfusun ve çok fazla ilköğretim okulunun varlığından bahsetti.
Bergama Ticaret Odasında tarafından burs verilen sayısının her sene arttığının altını çizerek yaptığımız yardımlar öncelikle öğrenciye yöneliktir dedi ve ekledi . “Biz öncelikle öğrenciye yardım ediyoruz çünkü öğrenciler burslarını almazlarsa eğitim hayatlarına devam edemezler ayrıca bursların devamlılığını sağlamak için belirli bir başarı göstermeleri gerekli, bunun içinde daha çok derslerine sarılıyorlar” dedi.
Bergama Ticaret Odası; Yönetim Kurulu ve Meclis olarak iki yönetim organı tarafından uygun görülen harcamaların dışına çıkmadan “bütçe disiplini” doğrultusunda harcamaların gerçekleştiğini belirten Kahraman “3 ilçemizde de Milli Eğitim Müdürlüklerine destekte bulunuyoruz ve yapılan tüm yardımları belirli bir hakkaniyet çerçevesinde yapıyoruz” dedi.
Türkiye’yi daha iyi yerlere taşıyabilmek için çocuklarımızın bizim elimizde ki bayrağı alıp önlerinde olan büyükleri geçmesi gerekir diyen Kahraman eğitimin önemini vurgulayarak Ticaret hayatına atılabilmek için ve ticaret hayatlarını ileriye götürebilmek için de eğitim alınması gerekli dedi.
Başkan Kahraman “küçük yaşlarda belirli hedefler koymak insanı başarıya ulaştırır, gençlerle ilgili yaptığımız her çalışma bizi çok mutlu ediyor ve onları koydukları hedeflere birer adım yaklaştırmak için elimizden gelen desteği veriyoruz” dedi.
“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bu güzel bayram geleceğin teminatı olan çocuklarımızın geleceğine güvenle bakmalarını sağlamak içindir diyerek bunun da bölgemiz ticari hayatındaki sorumluluğu arttırdığını ifade etti.