Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper ve Bergama Turizm Derneği Başkanı Sait Tez ile birlikte Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy’u ziyaret etti.

TÜRSAB’ın İstanbul’daki genel merkezinde gerçekleşen görüşmenin gündemi UNESCO Dünya Mirası Bergama’da turizm sektörünün gelişmesi için yapılacak işbirliğiydi.

Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper ve Bergama Turizm Derneği Başkanı Sait Tez’den oluşan Bergama heyeti, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy’a 2014 yılı Haziran ayında UNESCO Dünya Mirası olarak tescil edilen ilçede gerçekleştirdikleri ortak projeler hakkında bilgi verdi.

17 Nisan’da ikincisi başlayacak olan “Bergama Seni Çağırıyor” projesinden, “Mutlu Turist, Mutlu Esnaf” sloganıyla yola çıkılan turizm işletmelerine yönelik eğitime uzanan çalışmaları Ulusoy’a detaylarıyla anlatan heyet, destek talebinde bulundu.
Bergama’yı çok önemsediklerini belirten TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, UNESCO Dünya Mirası ilçenin bugüne kadar turizmden hak ettiği payı alamadığını ifade etti. “TÜRSAB olarak bize büyük görev düşüyor. Bergama’da turizm sektörünün en üst seviyeye çekilmesi için sizlerle işbirliği içinde olacağız. İlçede varolan turizm potansiyelinin hem ekonomik hem de kültürel bazda olumlu yansımalar elde etmesi için çalışmalarımızı hızlandıracağız” dedi.
TÜRSAB Başkanı Ulusoy, Bergama’yı ve yapılan çalışmaları yerinde incelemek için yakın bir zamanda ilçeyi ziyaret edeceğini bildirdi.
Heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Ulusoy’a Bergama’nın UNESCO Dünya Miras Listesi’ne girmesi anısına plaket takdim edildi.