Bergama Ticaret Odası Başkanı Melih Kahraman halk arasında esnaf bayramı olarak anılan Ahilik haftasıyla ilgili Bergama Endüstri Meslek Lisesinde düzenlenen törene katıldı.
Odada konuşan Başkan Kahraman “Ahi teşkilatının vizyonu hep birlikte büyük hedeflere yürümek mantığına dayanır. Bu vizyon örgütü ileriye yönelten yol gösterici bir ışıktır.” dedi.

“Harama bakma, haram yeme, haram içme. Doğru, sabırlı, dayanıklı ol, yalan söyleme. Büyüklerinden önce söze başlama. Kimseyi kandırma. Kanaatkâr ol. Dünya malına tamah etme, yanlış ölçme, eksik tartma. Kuvvetli ve üstün durumda iken affetmesini, hiddetli iken yumuşak davranmasını bil. Ve kendin muhtaç iken bile, başkalarına verecek kadar cömert ol. “ diyerek ahilik nasihatini hatırlatan Kahraman ahilik geleneğinin önemli ahlaki temellere dayandığına dikkat çekti.

Törenin ardından İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkan Vekili İbrahim Bayram, Bergama Sosyal Güvenlik Merkezi Şube Müdürü Hülya Han, Bakkallar Odası Başkanı Salim Söyler, Kahveciler Odası Başkanı Kazım Kızılcıoğlu, Sergiciler Odası Başkanı Süleyman Türkoğlu, Terziler Odası Başkanı Yusuf Kurtuldu, Berberler Odası Başkanı Vedat Yiğit, Lokantacılar Odası Başkanı Ümit Atlam, Şöförler Odası Başkanı Mehmet Kızıltaş’ı makamında kabul eden Ticaret Odası Başkanı Melih Kahraman, sivil toplum örgütleri ve kurumların ahilik geleneklerine bağlı bir dayanışma ruhu içinde olması gerektiğine vurgu yaptı.Devamında ise, kanuni muameletimiz, bağlı olduğumuz birliklerimiz ayrı olsa da amacımız Bergama ve Bakırçay’ın kalkınması, insanların mutlu ve huzurlu olması için çalışıyoruz dedi.

Karşılıklı görüş ve önerilerin paylaşıldığı ziyarette İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkan Vekili İbrahim Bayram ‘’ Bergama Ticaret Odası bizim ağabeyimiz’’ diyerek ziyaretlerini kabul ettiği için Ticaret Odası Başkanı Melih Kahraman’a teşekkür etti.

Günün sonunda Bergama Ticaret Odası toplantı salonunda SGK’nın yapılanmasına ilişkin bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Odaların genel sekreterlerinin katılımı ile gerçekleşen toplantıda bilgi alışverişi yapıldı. Bergama Ticaret odasına yapılan ziyaretler karşılıklı memnuniyet dilekleri ile son buldu.