Geçtiğimiz Temmuz ayında The Green Park Hoteller zinciri ile protokol imzalamak için Adil Üstündağ’a yaptığımız ziyarette yapacağı yeni bir termal otel yatırımı için Bergama’ya davet etmiştik.

Yoğun programı nedeni ile temmuz ayından bu yana yaptığımız çalışmalar sonucunda;Cumartesi günü Sayın Adil Üstündağ ve İstanbul Vali Yardımcısı Feyzullah Özcan ile nazik davetimizi kabul ederek odamızı ziyaret etti.

Sayın Kaymakamımızın ve Belediye Başkanımızın katılımıyla Bergama Ticaret Odası Meclis Başkanı Mahir Yazıcı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Yusuf Ziya Kurşun, Erkan Evrenkaya, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Hilmi Köprülü, İsmail Birol, Feridun Duymaz, Meclis Üyemiz Mehmet Şerit ile Adil Üstündağ, Feyzullah Özcan, Mimar Yaşar Vitaş ve Bergama’yı Sevenler Derneği İstanbul Şube Başkanı Mevhibe Oflaz ile yatırımı yapılacak yer hakkında brifing verildi.

Brifing sonunda yatırım yapılacak birkaç alternatif yer gösterildi. Daha sonra Kale Mahallesinde restore ettiğimiz tonozumuzu gezdirdik. Büyük bir hayranlık gezdikleri tonozumuzdan sonra Kale Mahallesinde restore edilen butik otelleri dolaşarak Kızılavlu’yu ziyaret ettik. Kızıl Avlu’daki inşa edilen binaları büyük bir hayranlıkla inceleyen Adil Üstündağ ve ekibi, Yönetim Kurulu Üyemiz İsmail Birol’un Kızıl Avlu ile ilgili bilgi vererek Kozak Yaylası’na çıktık. Yemek için Kozak’a geçtiğimizde Adil Üstündağ, nazik davetimiz için teşekkür ederek Bergama’dan çok etkilendiğini ve çok memnun kaldığını belirtti.

Yemekten sonra Dikili üzerinden Bergama’da programları son buldu.

Meclis Başkanımız Sayın Mahir YAZICI önderliğinde hazırlanan bölgemiz imar-yapı fizibilite raporu,kendileri ile paylaşılacaktır.

Bergamamız için hayırlı olmasını diliyor,paylaşımlarınıza sunuyoruz.