Türk ve dünya turizmi açısından büyük önem taşıyan dünyanın en büyük turizm fuarı özelliğini barındıran Berlin Uluslararası Turizm Borsası (ITB) Fuarı 47. kez ziyaretçilere kapısını açtı. Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından 6 Mart Çarşamba günü açılan Türk standında Türkiye, 3 bin 79 metrekarelik alanda 105 stand ve 122 katılımcıyla temsil ediliyor.
Bu yıl da Bergama Ticaret Odası, standında, Bergama’yı ve eşsiz güzelliklerini binlerce ziyaretçiye tanıtma imkânına erişiyor. Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Melih Kahraman, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erkan Evrenkaya, Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail Birol ve Levent Akçay, Genel Sekreter Gülay Koç, Meclis Üyesi Ali Güzelel, Mehmet Şerit, Tuncer Çalışkan ve Ertuğ Canoğlu, oda üyelerimizden Muzaffer Demirci, Sebahattin Şen, Mustafa Durmaz, Erol Işıldak, Ali Osman Önal, Fikret Ürper, Sadullah Ürper ve Ali Sarıl fuar delegasyonundaki Bergama’yı temsil eden isimlerden.
18 kişilik heyet ile Berlin fuarına katılan Bergama Ticaret Odası, ikili görüşmeler ile turizm ve ticaret ataklarında bulunmayı hedefliyor. Bergama Ticaret Odası üyelerinin tanıtım kataloğunun yanı sıra Bakırçay yöresine has numune ürünlerin bulunduğu stantta ilkler şehri Bergama’nın eşsiz güzellikleri ve değerleri tanıtılarak bölgenin turizm şahlanmasına geçmesi planlanıyor. Fuar standımızda bulunan Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Melih Kahraman: “Bergama’nın en iyi şekilde tanıtımını sağlamak adına elimizden geleni yapıyoruz” diyerek fuarın memleketimiz adına hayırlı olmasını diledi. Alternatif turizm öğelerine vurgu yapılan, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 188 ülkeden 10 bin 644 şirketin katıldığı, 60 bin tatilci ziyaretiyle büyük buluşmaların yaşandığı, dünya turizm nabzının attığı fuar, dört gün ziyaretçi akınına uğrayacak. Bu yıl farklı olarak fuar sonrasında Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası ile ikili görüşmeler yapılacak olmasının yanı sıra Hamburg Liman ziyaretinde de bulunacak olan Bergama Ticaret Odası, Hamburg Ticaret Ataşeliği ile de ikili görüşmeler yaparak bölge ve ülke adına çok karlı bir etkinlik olmasını sağlayacak.