Bergama Ticaret Odası Yöneticileri üyeleri için düzenleyeceği İtalya gezisi hakkında üyelerinin vize sıkıntısı yaşamamaları için İzmir İtalya Konsolosu IGOR Dİ BERNARDINI yi ziyarette bulundular. Başkanımız Melih Kahraman 5-10 Kasım tarihlerinde düzenleyeceğimiz İtalya tarım fuarı ve butik otel işletmeciliği araştırma ve kültür gezsisi için üyelerimizin vize alımına yardımcı olunması ricasında bulundu.

Konsolos IGOR DI BERNARDINI ziyaretimizden çok memnun kaldığını belirterek üyelerimizin vize alımlarında olumlu süreç izleyeceklerini ifade etti. Vize için son başvuru tarihini 28 Ekim’e kadar ötelediğini dile getirdi. Ayrıca Bergama Ticaret Odası olarak İtalyan Ticaret Odaları ile temasa geçmemiz noktasında çalışma yapabileceklerini ve destek olabileceklerini söyledi.

Karşılıklı gelişen memnuniyet ve iyi niyet çerçevesinde devam eden görüşmenin ardından Başkanımız Melih Kahraman yönetim kurulu ve kurumumuz adına Bay IGOR DI BERNARDINI yi Bergama’da ağırlamaktan çok memnun olacağını belirtti.

Kısa süren görüşmenin ardından Kahraman, içerisinde Bergama’ya özgü ürünlerden oluşan bir heybe hediye ederek günün anısına Bergama’nın sembollerinden biri haline gelen Zeus Sunağı’nın bulunduğu bir plaket takdim etti.
IGOR DI BERNARDINI nazik davetimizden ve hediyelerimizden dolayı BERTO Yöneticilerimize teşekkürlerini iletti.