Bergama Ticaret Odası, üyelerine ve üyelerinin çalışanlarına fayda sağlayacak 11 aylık eğitim takvimi oluşturmak için Gediz Üniversitesi ile bir araya geldi.

Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Levent Akçay, Yönetim Kurulu Üyeleri Hilmi Köprülü ve İsmail Birol ’un katılımı ile gerçekleşen toplantıda Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Melih Kahraman Gediz Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Koordinatörü Atilla Ediz ve Doç. Dr. Onur Özveri’ ye Ticaret Odası ve bölge ekonomisi hakkında bilgi verdi.

Bergama Ticaret Odası’ nın 1925 yılında, Aliağa ve Soma ilçelerini de kapsayacak şekilde kurulduğunu fakat bu ilçelerdeki ticari faaliyetlerin artmasıyla beraber her iki ilçede ayrı odaların kurulduğunu ve faaliyet alanlarının Bergama ,Kınık ve Dikili olarak yeniden yapılandırıldığını belirten Kahraman, yönetim kurulumuz ve meslek komitelerimizden üçer kişi ile temsil edilen meclisimiz, bölgemizin ticari sorunlarını çözmek, üyelerimizi, artan rekabet ile beraber değişen piyasanın ağırlaşan koşullarına ayak uyduracak şekilde yönlendirmek ve geliştirmek için görevinin başında olduğunu ifade etti.

Bölge ekonomisi hakkında da bilgi veren Kahraman, altı ve üstü ile değerli ve verimli topraklara sahip olduklarını ifade etti. Ülkedeki ilk altın madeni başta olmak üzere “Madencilik”, bölgeye damgasını vuran Çam Fıstığı üretimi başta olmak üzere ”Tarım”, arkeolojik çalışmalarla günışığına çıkartılan tarihi alanlar başta olmak üzere doğal güzellikleriyle “Turizm”in, bölgenin başlıca gelir kaynakları olduğunu belirtti.

Bölgenin sunduğu bütün bu avantajları etkin bir şekilde kullanabilmek, doğduğumuz ve doyduğumuz topraklara değer katabilmek düşüncesiyle, sürekli gelişim ve eğitim gerekliliğine duyduğumuz ihtiyaç ile çıktığımız bu yolda daha iyiyi sunma isteğimiz bizi Gediz Üniversitesi ile bir araya getirdi.

Gediz Üniversitesi’nin İzmir’ deki Vakıf Üniversiteleri arasında ÖSYM verilerine göre en çok tercih edilen üniversite olması, değerli akademisyen kadrosu, sürekli değişen, yenilenen teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve uluslararası rekabet gücüne sahip bir toplum ortamı hazırlaması nedeniyle tercih edildiğini vurgulayan Kahraman, Doç. Dr. Onur Özveriye ve Atilla Ediz’e projelerinin içine dahil olarak kendilerini onurlandırdıklarını ve yol haritalarını çizmekte, Samimi ve geliştirmeye açık alanların içtenlikle konuşulduğu ,karşılıklı bilgi alışverişlerinden dolayı memnuniyetlerini dile getirdi.

Toplantı sonrasında Gediz Üniversitesi ile Bergama Ticaret Odası işbirliği ile yapılacak ilk eğitimin Kasım ayında yapılacağı bilgisi verildi.