Bergama Ticaret Odası bu hafta EN-ES GIDA ÜRÜNLERİ İNŞAAT PETROL NAKLİYE SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’ nin müdürü Şerif Kurt’u ziyaret etti. Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Melih Kahraman’ ın ve Başkan Yardımcısı Erkan Evrenkaya’ nın yaptıkları ziyarette tarım ve hayvancılık üzerinde duruldu.
Şerif Kurt hayvancılığın özellikle tavukçuluğun önünün çok açık olduğunu altını çizerek vurguladı. Fakat hayvancılığın ilerleyeceği yerde daha da gerileğini üzülerek belirtti. Kurt, sözlerine “Öyle bir sektör ki herkese faydası var.” şeklinde devam etti.
Bergama ekonomisinin canlanmasında tarım ve hayvancılığın önemi büyüktür. Bu sebeple Başkan Melih Kahraman Bergamalının bilinçlenmesini ve Bergamalıyı bu sektöre teşvik etmeyi amaçladığını belirtti. Bergamalı’nın bilinçlenmesi ve insanlarımızın bu sektöre teşvik etmek açısından Yörsan ile bir çalışma içerisine girilerek hayvancılığın ileriye dönük bir sektör olduğunu anlatan bir seminer vermesi için çalışma yapmak istediğini belirtti.