Turizm haftası etkinlikleri kapsamında Bergama Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Murat Yıldırım, Ticaret Lisesi Turizm bölümü öğretmenlerinden Duran Solmaz , Gürbüz Önal ve Turizm ve otelcilik bölümü öğrencileri Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Melih Kahramanı makamında ziyaret etti.
Turizm ve otelcilik bölümü öğrencileriyle “turizm” değerlendirmesi yapan Kahraman Bergama’nın elinde bulundurduğu değerlerin altını bir kez daha çizdi. Deniz, dağ, tarih ve hatta istenirse termal turizmi elinde bulunduran Bergama’nın elinde çok fazla alternatif olduğunu ve belirlenen bir alternatif üzerinden hedef tayin edildiği taktirde çok iyi şeyler ortaya çıkabileceğini belirtti.
Aslında doğru bakılırsa her imkanın birer turizm öğesine dönüşmesi mümkündür diyen Melih Kahraman bütün amacımız Bergama’nın yaşanılası , insanları memnun eden bir şehir olmasıdır dedi.
Bergama’nın üzerinde bulunduğu zengin coğrafyadan dolayı , elinde çok yüksek bir turizm potansiyeline sahip olduğunu belirterek, kentsel dönüşümle Kale mahallesinin butik otellere dönüştürülebileceğini ve buranın da bir kazanç kapısı haline gelebileceğini söyledi ve bizim memleketimiz çalışanı zengin edecek bir bölge diyerek bölgenin yatırımlara açık olduğunu açıkladı.
Gelen öğrenciler için “onlar bizim geleceğimiz” diyen Kahraman uygulamalı staj imkanları için ellerinden geleni yaptıklarını yine öğrencileri staja gönderirken öncelikli olarak kendi bölgemizi tercih etmelerini sağlamaya çalıştıklarını belirtti.
Ticaret Lisesi Müdürü Murat Yıldırım ise “ Bergama Ticaret Lisesinin bölgenin bu konuda eğitim veren tek okul olmasını belirterek Turizm ve Otelcilik lisesinin yapılmasını istediklerini ve bu konuda kamuoyu oluşturmaya çalıştıklarını ifade etti.
Ayrıca Okul Müdürü Yıldırım Bergama Ticaret Odası gibi hedefi olan başarılı bir kurumun desteğini istiyoruz. Şu ana kadar her türlü destek için bizi hiç geri çevirmediğiniz için çok teşekkür ediyoruz diyerek bu bölgenin size ihtiyacı var” dedi.
Ellerinden gelen desteği göstereceklerini belirten Kahraman son olarak “Turizm, bölgemizde mutlaka artacaktır, yapılan liman ile de büyük bir gelişim gösterecek olan bölgemiz yakın zamanda çok değişecektir “dedi. Yapmamız gereken bölgemizin barındırdığı zenginlikler arasından birini seçip onun üzerinde ısrarcı olmaktır,turizm de bu konuda ısrarcı olunabilecek doğru bir tercihtir diyerek bu konuşmalarımız da “gençlere bir fikir olsun bölgemizi geliştirecek olanlardır” dedi.