Sosyal güvenlik bilincinin oluşmasını sağlamak amacıyla 16-22 Mayıs tarihlerini kapsayan Sosyal Güvenlik Haftası kutlamaları kapsamında Sosyal Güvenlik Bergama Şube Müdürü Hülya Han Bergama Ticaret Odası Başkanı Melih Kahraman’ı ziyaret etti.

Başkan Kahraman, ilçemizde SGK ‘nın şubesinin bulunması vatandaşlarımızın hem işleri, hem de zamanları açısından avantajlı durumda olduğunu söyledi.
Müdür Hülya Han, getirilen yapılandırmayla birlikte yapılandırmaya yönelik işlemlere yoğunlaştıklarını belirtti. Ayrıca, prim sahiplerinin bir ay ötelenen borcun diğer ayları da tetiklediğini, geciken borçların gecikme zamlarının ağır olduğunu söyledi. Gecikme zamlarıyla ilgili yapılandırmanın yapılması gerektiğini vurguladı.

Başkan Kahraman, köylülerin zenginleşmesi için kendi asli imkanlarından faydalanması ve köylünün köyde kalması gerektiği konusundaki düşüncesini paylaştı. Kar gözetmeksizin devletin tahsis ettiği kurumdan vatandaşlarımızın en verimli şekilde yararlanması ve bu konuda vatandaşımızın bilinçlenmesi gerektiğini savundu. Bergama’da pamuk yönünde yapılacak yatırımlar ile Bergama’daki işsiz kişilerin yüzde 50’sine iş sağlanacağını, Bergama’daki turizmi geliştirerek Bergama’ya dışarıdan işgücü getireceğini vurguladı. EXPO’ nun, İzmir’e getirecek yatırımlar için çok önemli bir proje olduğunu savunan Kahraman, Bergama’daki yaşanan işsizlik sıkıntısını da çözeceğine inandığını söyledi.

Han, ziyaretinin kabulünden dolayı Kahraman’a teşekkürlerini ileterek ziyaretini sonlandırdı.