İki yıldır görev yapan Bergama Organize Sanayi Bölgesi (BOSBİ) müteşebbis heyeti son toplantısını yaptı. İki yıldır görev yapan Müteşebbis Heyeti son toplantısını Bergama Ticaret Odası Meclis Salonunda gerçekleştirirken yeni müteşebbis heyeti ve yönetim kurulu Temmuz ayında seçilerek göreve başlayacak. Toplantıya Müteşebbis Heyet Başkanı Ali İhsan Süter, Yönetim Kurulu Başkanı H. İbrahim Gökçeoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı olan Melih Kahraman, Müteşebbis Heyet Üyeleri; İzmir Vali Yardımcısı Ahmet Fatih Kurt, Bergama Kaymakamı Ahmet Yücel Ertan, EBSO Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Vatansever, EBSO Meclis Üyeleri Vedat Meçik, Tuncer Vardarcı, Şener Gencer, BOSBİ Müdürü Burak Akgün katıldı.
Toplantıda bir teşekkür konuşması yapan BOSBİ Müteşebbis Heyet Başkanı Ali İhsan Süter konuşmasına bir anekdot anlatarak başladı BOSBİ oluşturma fikrinin temellerinin dönemin Bakanlarından Ersin Faralyalı’nın da katıldığı bir toplantıda, İzmir’de atıldığını açıklayan Süter 1996 da başlattığımız çalışmalardan dört yıl sonra mera yasası çıktı ve hiç kullanmadığımız bir yerin ot parasını geriye 20 yıl dönük olarak o zamanın parası 73 milyar lira olarak ödedik dedi.
Çekilen tüm sıkıntılara rağmen BOSBİ’de bir yere geldiklerini ifade eden Süter yeni yönetimin burayı daha da iyi bir konuma getireceğini ifade etti.
Süteri’in konuşmasının sonra söz alan BOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı H. İbrahim Gökçeoğlu yaptığı çalışmalardan dolayı Müteşeşbis Heyet Başkanı ve üyelerine teşekkür etti. BOSBİ Müteşeşbis Heyet Başkanı Ali İhsan Süter’in faal görevde olmasa da her zaman bilgi ve deneyimine ihtiyaç duyacaklarını ifade eden Gökçeoğlu “BOSBİ’nin elektrik su ve altyapısı ile yatırımcının hizmetinde olduğunu” belirti Kriz olmasaydı bu yılbaşında iki fabrika temelini atmış olacaktı diyen Gökçeoğlu “Ertelenen bu yatırımlarını 2009 sonu ile gerçekleşeceğini tahmin ediyorum” dedi.
Toplantı sonrası iki yıl boyunca görev yapan Müteşebbis Heyet Üyelerine Ali İhsan Süter ve H. İbrahim Gökçeoğlu tarafından plaket verildi.