Geçtiğimiz günlerde, Bergama Ticaret Odası Yönetimi, Bergama, Dikili, Kınık Oda Başkanları, Bergama Girişimci İş Adamları Derneği, Kınık Sanayici ve İş İnsanları Derneği ve Bergama, Dikili, Kınık, Poyracık ile Kozaklılar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Yönetimleri’nin bir araya gelerek imzaladıkları “Bakırçay Bölgesi Milletvekili Talebi Bildirisi” için siyasi partilere ziyaretler başladı.
Bir araya gelen oda başkanları, Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti Bergama ilçe teşkilatlarını ziyaret etti. İmzalanan bildiriyi CHP Bergama İlçe Başkanı Ecevit Canbaz ve İYİ Parti Bergama İlçe Başkanı Nuri Çiftçi ile paylaşan BERTO Başkanı Lütfi Kolat; “Uzun yıllardır Ankara’da bölgemizden bir Milletvekili’mizin olmayışının, bölgemizin gelişme sürecini yavaşlattığını düşünmekteyiz. Bunun için geçtiğimiz günlerde imzaladığımız bildirimizi kamuoyu ile paylaşmıştık. Şimdiyse bir araya gelip bu bildiriyi önce ilçelerimizdeki siyasi partilere, sonra da parti genel başkanlıklarına ulaştırmaya çalışacağız.
Hızla gelişen bölgemiz için bu konunun siyaset üstü bir önem taşıdığı ve bu bölgede yaşayan her vatandaşın, her kurumun her platformda bu konuyu dillendirmesi gerektiği düşüncesindeyiz” dedi.