BERGAMA MESLEK YÜKSEK OKULUNDA MEZUNİYET SEVİNCİ,
Ege Üniversitesine bağlı Bergama Meslek Yüksek okulundan 2008- 2009 öğretim yılında mezun olan 349 öğrencinin diplomaları düzenlenen bir tören ile verildi.
1995–96 öğretim yılında ilk mezunlarını veren okul şu anda Bergama Yusuf Perin ve Aliağa Yerleşkeleri olmak üzere 17 bölümde öğrenim veriyor. .
Bergama Yusuf Perin Yerleşkesinde yapılan törende bir konuşma yapan Okul Müdürü Profesör Erhan Kırtay “15 yıl önce 21 mezun ile başladığımız eğitim yolculuğumuzda bugün iki büyük ilçedeki yerleşkeler 17 bölüm ve 349 mezun sayısına ulaştık. Buradaki gençlerimizi ülkemizi bilgi toplumu olma yolunda daha da ileriye taşıyacak, laik demokrat ve Atatürkçü bireyler olarak hayat okuluna yani sanayiye yolluyoruz” dedi.
Tören de dönem birincisi seracılık bölümünden Filiz Kurtoğlu anlamlı bir konuşma yaparak mezunlar adına okul kütüğüne plaket çaktı. .
Dereceye giren öğrencilerin diploma ve ödülleri, törene katılan; Yüksek Okul Müdürü Profesör Erhan Kırtay, Okulun Öğretim Üyeleri, Bergama Kaymakamı Ahmet Ertan Yücel, Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Akıntürk İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Yanık Bergama Ticaret Odası BaşkanıMelih Kahraman, Ticaret Odası eski başkanlarından Ali İhsan Süter, Bergama Kültür ve Sanat Vakfı Dönem Başkanı Mustafa Durmaz, Bergama Turizm Derneği başkanı ve eski Ticaret Odası Başkanlarından Macit Gönlügür ve Koza Altın Şirketi Genel Müdür Yardımcısı Hayri Öğüt tarafından verildi.
Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Melih Kahraman iki bölüm birincisine diploma ve plaketlerini verdi.
Törende ayrıca Bergama Yüksek Okulunun kurulmasında büyük emeği geçen eski Yönetim Kurulu Başkanlarımızdan Ali İhsan Süter’de derece ile mezun olan öğrencilerin plaket ve diplomalarını takdim etti. .
Törene oda yönetim kurulu başkan yardımcımız Gökhan Gönlügür ile İbrahim Dericioğulları’da katıldı.