Bergama Ticaret Odası ve Bergama Belediyesi işbirliği ile bu yıl üçüncüsü başlayan Bergama Seni Çağırıyor projesinin ilk haftasında konukları Bergama Ticaret Odası Genel Sekteri Gülay Koç karşıladı. Bu yıl 15 Nisan’da başlayan proje 4 Haziran’a kadar her Cuma ve Cumartesi günleri İzmir’den Bergama’ya ziyaretçi taşıyacak.

Gelen konuklara proje hakkında bilgi veren Koç: “ Bergama Seni Çağırıyor projesinin bu yıl üçüncüsünü düzenliyoruz. Projemiz ile ilçemizi ziyaret ettiğiniz için öncelikle sizlere teşekkür ediyorum. Tarihi, kültürel dokusu, yöresel lezzetleriyle öne çıkan ilçemizi sizlere temin ettiğimiz rehberler ile daha iyi tanıyabileceksiniz. Umarız projemizden mutlu olarak geri dönersiniz ve daha sonra tekrar ilçemize ziyarette bulunursunuz. İyi geziler diliyorum” dedi.

Rehberler eşliğinde Bergama’da Kızıl Avlu ile başlayan gezi Kale Mahallesinin eski evlerinden devam ederek Ulu Camii ve ardından Bergama Arastasını gezen konukları gezi sonunda Bergama Belediye Orkestrası karşıladı. Orkestranın eğlenceli müziğinde hoş vakit geçiren ziyaretçiler kalan zamanda Bergama’yı gezmeye devam edecekler.