Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Oda-Borsa Başkanlarının katılımıyla Ankara’da düzenlenen Ulusal Eğitime Katkı Protokolü İmza Töreni ile Mesleki Eğitim İstişare Toplantısı’na katıldı.

Törende söz alan Başkan Ürper; “Şu an bölgemizde kurulan ve kurulma aşamasında olan toplam 6 sanayi bölgemiz var. Bu da yakın gelecekte bölgemizde büyük bir istihdam alanı yaratılacağı anlamına geliyor. Bu konuyu daha önce sayın Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’na iletmiş ve doğacak olan bu büyük iş gücü açığını karşılayabilmek için bölgemizin yeni bir Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi ihtiyacı olduğundan bahsetmiştik. Desteğiniz ile, 153 ilçe ile birlikte Bergama’ya da kurulacak olan bu Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi’nin hızlı bir şekilde yetişmiş, vasıflı personel ihtiyacını karşılayacağını düşünüyor ve bugün burada atılan bu adım ile birlikte bölgem adına sizlere bu yatırımınız için teşekkür ediyorum” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer ile Ulusal Eğitime Katkı Protokolü’nü imzalayan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu; “Mesleki eğitimde kamu-özel sektör iş birliğini artırmak, özel sektörün rolünü güçlendirmek ve özel sektöre nitelikli çalışan kazandırmak için TOBB olarak, Oda ve Borsalarımızın faaliyet gösterdiği 154 ilçemize yeni okullar kazandırıyoruz” dedi ve atılan bu adımın hayırlı ve uğurlu olması dileklerini iletti.