Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper, “Kariyer Günleri” kapsamında etkinlik düzenleyen Bergama Doğa Koleji’nde lise öğrencileriyle bir araya geldi.
Öğrencilerle kendi iş hayatında edindiği tecrübeleri paylaşan Ürper; “Dünya çok hızlı bir şekilde gelişiyor. Sizler de bu değişimi takip ederek yakalamalı ve fırsatları değerlendirmelisiniz. Bu süreçte yabancı dil öğrenmeniz sizi ön plana çıkaracak olan en önemli unsurlardan biri. Bununla birlikte artık sadece elinizdeki telefonu, evinizdeki bilgisayarı kullanarak bile büyük girişimlere imza atabiliyorsunuz. İnterneti çok iyi bir şekilde kullanarak araştırıp, öğrenebilir ve geleceğinizi planlayabilirsiniz. Bu konuda sizleri çok şanslı bir nesil olarak görüyorum. Fakat her şeyden önce kendinizi ve ne istediğinizi bilmeniz çok önemli. Bizlerin, bu toplumun ve ülkenin geleceğini inşa edecek olan sizlersiniz ve bu uğurda çok çalışmanız, karşınıza çıkan engellerde pes etmeden tekrar ayağa kalkıp yolunuza devam etmeniz gerekiyor” dedi.
Öğrenciler ile soru cevap yapıldıktan sonra Müdür Nazlı Devecioğlu’nun Başkan Ürper’e bir çiçek takdim etmesiyle etkinlik sona erdi.