Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper Tütün Deposu Pergamon 2018 misafirleri Jose Manuel Garcia Torres (Yüksek Mimar, Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi),Haluk Mimaroğlu (Yüksek Makina Mühendisi),İsmail Yıldırım (Gastronomist)Simge Gül Kökçü (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi/Mimarlık Öğrencisi),Berfin Küçük (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi/Mimarlık Öğrencisi)makamında ağırladı.
Görüşmede Depo Pergamon 2018’in yeni oluşumu ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu. İzmir Bergama’da bulunan eski tütün deposunun, bağımsız bir sosyo-kültürel merkez olarak kullanılmak üzere restore edilmesini amaçlayan bir proje olan Depo Pergamon 2018 ile çeşitli ülkelerden katılım gösteren yaklaşık 100 kişilik uzmanlar,akademisyenler, öğrenciler, zanaatkarlar ve destekçilerden oluşan uluslararası bir ekip ile atölye çalışmaları yapılmaktadır.
Görüşme sonunda heyet Bergama Ticaret Odasından destek ve yardım taleplerini bildirdi. Yönetim Kurulu Başkanı Fikret ÜRPER oda olarak elimizden geldiğince en iyi desteği vereceğini ifade etti.