17 Mart 2012 Cumartesi günü odamızda, Yönetim Kurulu Başkanımız Melih Kahraman ve ITB fuarına katılım gösteren yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte basını ITB fuarı hakkında bilgilendirmek için kahvaltı düzenledi.
BERTO Başkanı Melih Kahramanın açılış konuşmasıyla başlayan kahvaltıda, başkan öncelikle geldikleri için basın mensuplarına teşekkürlerini sundu. Basın bizim sesimiz diyen Kahraman “ Bizi Türkiye’ye duyuran siz basın mensuplarısınız, sizlerin sayesinde bizim tanınırlığımız artar, hizmetlerimiz duyulur” dedi.
Kahvaltıda basına ITB Fuarıyla ilgili ne kazanımlar elde edildiği konusunda bilgiler verildi. Ayrıca Bölgemizin şuan ki turizm potansiyeli değerlendirildi. Başkan Kahraman “Amacımız fuarda katılımcıların aklına Bölgemiz ile ilgili bir şeyler nakşedebilmek, Bölgemizin tanınırlığını arttırarak memleketimize yapılacak yatırımlara öncülük etmektir diyerek ekledi “Bizim tanınırlığımız ne kadar artarsa gelen turist sayı da o kadar artar ve bu da bizi iyi yerlere taşır dedi
Fuarda Türkiye için ayrılan bölümde oda olarak sadece iki odadan biri olduklarını Turizme ziyadesiyle değer verdiklerini açıklayan Kahraman, turizm bizim olmazsa olmazımızdır, elimizde bize sunulan çok güzel değerler var bunları en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz dedi.
Basın mensupları da kahvaltı için ve yapılan bilgilendirmeden dolayı teşekkürlerini sunarak odadan ayrıldı.