Bergama, Aliağa, Menemen Ticaret Odaları ve Esnaf Odası Başkanları, bölgeden Milletvekili çıkması için Bergama Ticaret Odası ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda “Milletvekili Talebi Bildirisi” imzaladı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Bergama Ticaret Odası Başkanı Lütfi Kolat; “Bölgemiz hızla gelişiyor. Bir bir yükselen yatırımlar ile birlikte yakın gelecekte bölgemizde büyük bir nüfus artışı olacağını öngörüyoruz. Fakat tüm bunlar olurken, bölgemizi tanıyan, sorunlarımızı bilen, bizleri, ilçelerimizi Ankara’da temsil edebilen bir Milletvekili yok. Biz Bergama Ticaret Odası ve Bergama, Dikili, Kınık’taki değerli oda başkanlarımız ile her fırsatta bu konuyu gündeme getirmeye ve dikkatleri bu noktaya çekmeye çalışıyoruz. Bugün buradaysa Aliağa ve Menemen’in değerli oda başkanlarını da ağırlayarak bu bildiriyi onlarla birlikte imzalayacak olmamız büyük önem taşıyor.

Vurgulayarak tekrar söylemek istiyorum ki; Siyasi parti fark etmeksizin, bölgemizde ikamet eden, bu toprakları tanıyan, sorunlarımızın çözümü konusunda Ankara’da bizleri temsil edecek Milletvekili’ne ihtiyacımız var. Hali hazırda gelişmek üzere olan bölgemiz için bu hayati bir önem taşıyor. Bugün burada bizlerle olan Oda Başkanları’na hem şahsım, hem de Bergama Ticaret Odası adına teşekkür ediyorum” diyerek sözü Menemen Ticaret Odası Başkanı İzzet Süsoy ve Aliağa Ticaret Odası Başkanı Ömer Ertürk’e bıraktı.

Başkanların konuşmalarının ardından basın mensuplarının soruları yanıtlandı ve görüşme, bildirinin imzalanmasıyla sona erdi.