Bergama Ticaret Odası Başkanı Melih Kahraman, Yönetim Kurulu Üyeleri Levent Akçay, Hilmi Köprülü, İsmail Birol, Feridun Duymaz ve Genel Sekreter Gülay Koç Bergama Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Bekir Duran’ı makamında ziyaret etti.

Erzurum Hınıs ilçesindeki görevinden sonra Bergama’ya atanan Başsavcı Duran, Türkiye’nin çeşitli yerlerdeki görevlerinde yaşadığı deneyimlerini ve izlenimlerini paylaşarak Türkiye’nin realitesini görmek için ülkenin dört bir yanının görülmesi gerektiğini vurguladı. Kurumlar arası diyaloğu geliştirmek, sosyal adaletin teminini sağlamak, vatandaşlarımızın huzurunu artırmak gibi hususlarda bilgi paylaşımında bulundu. Hukuku hissetmeden önemsenmesi gerektiğini savundu.

Bergama’nın ekonomik ve sosyal konjonktürünü ifade eden Kahraman, suyun, elektriğin ve kanalizasyonunun bulunmadığı Bergama’nın köylerini örnek verdi. Yöremizin ticari ve sinai hayatından bahsederek, Antalya’daki turizm teşviki, Güney Doğu Anadolu bölgesindeki GAP teşviki gibi yöremizde de büyük ve önemli teşvike ihtiyaç olduğunu belirtti. Bölgelere ayrılarak uygulanan teşviklerin adil olmadığını ifade etti. Koşulsuz koordinasyonu sağlamayı ve kişiselleştirmeden memleketimize hizmet vermeyi ve hizmet verenleri de desteklediklerini kaydeden Başkan Kahraman, görev sorumluluk bölgeleri olan Bergama, Dikili ve Kınık ilçelerinde de eş değer hizmet vermeye çalıştıklarını belirtti.

Daha önceki görev yerlerindeki hizmetleri gibi Bergama ilçesinde de özverili çalışmalarda bulunacağına inanan Duran, nezaket ziyaretlerinden dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek başta Başkan Melih Kahraman olmak üzere yönetim kurulu üyelerine tek tek teşekkürlerini iletti.

Kahraman, Başsavcı Duran’a yeni görev yerinin hayırlı olması temennilerinde bulundu.