Bergama Ticaret Odası Yönetimi, odamızı ziyaret eden Ayvalık Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Uçar, Başkan Yardımcısı Osman Özdoğan, Meclis Başkanı Suat Akın ve Meclis Başkan Yardımcısı Sedat Aktaş’ı ağırladı.
Ziyarette BERTO Başkanı Lütfi Kolat, Bergama Ticaret Odası’nın görev sorumluluk alanı olan Bergama, Dikili ve Kınık’ın ekonomik, tarihi ve kültürel bilgilerini içeren bir sunum yaptı.
Zeytin ve Zeytinyağı hakkında değerlendirmelerin yapıldığı görüşmede Bakırçay Bölgesi’ndeki Zeytin ve Zeytinyağı üretimine değinildi. Sözü alan BERTO Başkanı Kolat; “Zeytin, bu topraklarda binlerce yıldır yetişen hem lezzetli, hem sağlıklı, mucizevi bir meyve. Bakırçay Bölgesi, Pamuğu, Domatesi ile tanındığı gibi Zeytin’i ile de daha çok tanınmalı. Bunun yolu da markalaşmadan geçiyor. Bergama Ticaret Odası olarak bu konuya büyük önem veriyoruz. Bölgemizdeki Zeytin’i ve Zeytinyağı’nı daha çok ön plana çıkaracak olan adımlar atabilmek için kolları sıvayacağız. Bu konudaki desteğiniz ve nazik ziyaretiniz için Odamız adına sizlere teşekkür ediyorum” dedi.
Görüşmede, başta “Zeytin” olmak üzere pek çok konuda 2 oda arasında iş birliği kararları alındı.