Bergama Belediyesinin katkılarıyla Avrupa Birliği tarafından desteklenen “Hayata Dokun” projesi kapsamında Bergama’ya gelen ve “Küresel Isınmaya” dikkat çekmek için yaptıkları çalışmaları kamuoyunca dikkatlice izlenmiş olan Avrupalı Gençler Bergama’daki son gecelerinde Ticaret Odasının konuğu oldular.
10 Ağustos’ta başlayan ve 8 gün süren olan proje kapsamında Romanya, Slovakya, Polonya ve Belçika’dan gelen 25 genç yaptıkları çeşitli aktivitelerle biranda Bergama’nın ilgi odağı oldular. Proje süresince “Küresel Isınmaya” dikkat çeken ve halkla iç içe olmaya özen gösteren gençler, ilk gün yaptıkları broşürleri halka dağıttılar. Gençlerin en çok dikkat çeken aktivitesi ise Cumhuriyet Meydanı’na getirdikleri hurda araç üzerine çeşitli dillerde yazdıkları sloganlarla “Küresel Isınmanın” zararlarını anlatan çalışmaları oldu.

Final gecesinde Bergama Ticaret Odası başkanı ve yönetim kurulunun onurlarına verdiği yemeğe katılan gençler. 8 boyunca ki izlenimlerini Türkçeye çevrilmiş metinden Türkçe olarak okudular.

Projenin ulusal ajans tarafından kabul edilen Küresel Isınmaya dikkat çekmek için oluşturulan bir proje olduğunu söyleyen Proje koordinatörü Belgin Yavuz, projenin diğer iki amacının ise kültürler arası kaynaşmayı sağlamak ile Avrupa Birliği üye ülkelerine Avrupa Birliği aday ülkesi Türkiye’yi tanıtmak olduğunu söyledi. Projenin amacına ulaştığını belirten Belgin Yavuz “8 gün boyunca konaklama ulaşım konusunda kendilerine destek sağlayan belediye yönetimi ile kendilerini ağırlayan Bergama Ticaret Odasına teşekkür etti

Bergama Ticaret Odası Sosyal Tesislerinde gerçekleşen yemeğe Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Melih Kahraman, Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ile Ticaret Odası Başkan Vekili İbrahim Dericioğulları ile Oda Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Birol’da katıldı.