AK Parti 2. Bölge 4. sıra millet vekil adayı Nesrin Ulema oda Meclis Başkanımız H.Mahir Yazıcı’ yı ve başkanımız Melih Kahraman ‘ı makamında ziyaret etti.

Bakırçay’ ın öncelikleri ve menfaatleri için yöredeki sivil toplum kuruluşlarıyla tek yürek olduklarını ifade eden Kahraman, bu birliktelikte gönüllülüğün esas olduğunu vurguladı.
Bu birliktelikten ortak kanaat olarak bizi temsil edecek vekil adaylarının, Bergama’nın sorunlarının top yekün çözüm bulma arzusunda iseler Bergama’nın il olması gerektiğini belirtti. Bakırçay’ın sorunlarını 12 Haziran’a kadar ifade edebileceğimizi ifade eden Kahraman, birlikteliklerinin devamında sorunların çözümüne ulaşasıya kadar peşini bırakmayacaklarını söyledi.

Sekiz yıldır AK Partı bünyesinde görev yapan AK Parti 2. Bölge Millet vekil adayı Nesrin Ulema yirmi üç sivil toplum kuruluşlarının tek yürek tek ses olması siyasilere de büyük bir artı sağladığını, sorunların çözümlenmesinde de zaman açısından avantajlı olduğunu ve Ankara’da sorunların takibini de kolayca yapılabileceğini belirtti.Siyasi örgüt içerinde tabanla iletişim içerisinde ve çalışma halinde olduklarını belirten Ulema, 750 günde bitmesi planlanan Kuzeyege Çandarlı Limanı’nın demiryolları ve bağlantı otoyollarla önemli bir hareket sağlayacağını söyledi. İzmir için temsil ettiği partinin projelerinden bahsederek yeni istihdam alanlarının oluşmasına vesile olacaklarını dile getirdi. 12 Haziran seçimlerinde seçilirse her türlü talep ve sorunlarımıza Ankara’da elinden gelen çabayı göstereceğini söyleyen Ulema, desteklerimizi istedi.

Başkan Kahraman, AK Parti’ nin Aliağa-Menderes hızlı tren hattının kuzeyde Bergama’ya güneyde Selçuk’a kadar uzaması projesinin Bergama’nın turizm açısından katkı sağlayacağını, Bergama’yı ziyaret eden yıllık 450 bin turist sayısının bu proje ile yukarılara çıkacağını belirtti. Yapılması planlanan Kaklıç Havaalanı projesi ile İzmir’in kuzeyinin rahatlayacağını bölgeye fayda sağlayacağını söyledi.

Son olarak Başkan Kahraman, aday belirleme sürecinde bizleri ziyaret eden siyasetçilere yöremizden bir kişinin vekil olarak aday göstermeleri konusunda yardım istediklerini, bu sayede sorunlarımızı ve taleplerimizi onlara iletmek yerine sadece hatırlatarak Ankara’da bizleri temsil edebileceği şeklindeki önerilerini söyledi.

Nesrin Ulema’nın ardından meclis toplantımıza bölgemizden 7. sıra AK Parti milletvekil adayı olan Hasan Şahin iştirak etti. Ankara’da yöremizi en iyi şekilde temsil etmek amacıyla desteklerimizi beklediğini belirten Şahin doğup büyüdüğü Bergama’nın mefaati için çalışacağını, doğup büyüdüğü yerin sesi olacağını vurguladı.