Bergama Ticaret Odası tarafından düzenlenen Etkili iletişim Semineri Tiyatro Sanatçısı İletişim Uzmanı Adnan Erbaş’ın sunumuyla Doğa Kolejinde gerçekleştirildi.
Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper: “Gündelik ya da iş yaşamımızda bazen iletişim kurmakta zorluk çekebiliyoruz, kendimizi yanlış ifade ettiğimiz zamanlar oluyor. Ticaret Odası olarak yaşanan bu sıkıntıların biraz da olsa giderilmesi için Etkili iletişim Semineri düzenlediğimizi belirten Ürper, sözü Adnan Erbaş’a bıraktı.”
Erbaş, insanların aile yapısıyla iş dünyası ve sosyal ortamlarında yaşanan farklılıklara uyum sağlamakta yaşanan zorluklar ve bunlara nasıl uyum sağlanacağı hakkında bilgi verdi. Çocuk yetiştiren ailelerin jest ve mimiklere önem vermesi gerektiğini aksi takdirde anne baba çocuk iletişiminde büyük zorluklar yaşanabileceğini belirtti. “Çoğumuz rutin hayatımızda nezaketi unuturuz ve bu da bizim negatif bir gün geçirmemize sebep olur. Bunun için rutin yaşamımızda da nezakete ve pozitif olmaya özen göstermeliyiz, ancak bu şekilde insanlarla doğru iletişim kurar ve güzel bir gün geçiririz.” Sözlerini ifade eden Erbaş, iş hayatında müşterilere ya da iş arkadaşlarımıza olan yanlış tavırlarımız ve bu tavırlarımızı nasıl düzelteceğimiz konular üzerinde durdu. Herhangi bir konu üzerinde konuşabilme yeteneğimizi sorgulamamız gerektiğini ve zayıf olduğumuz konularda kendimizi geliştirmemiz gerektiğini belirtti.
İletişim alanında hemen her konuya değinilen, öğretirken eğlendiren seminer, Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper’in Adnan Erbaş’a hediye takdimiyle sona erdi.