Bu Yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz Bakırçay Sanayi ve Ticaret Fuarı. 15- 21 Haziran tarihleri arasında eski otogarda kurulan fuar alanında gerçekleştirildi.
Ülkemizde yaşanan ekonomik krize rağmen tarımdan, imalata, turizmden eğitime toplam 26 firmanın 600 metrekarelik bir alanda 7 gün boyunca tüketicileri ile buluştuğu fuar hakkında izlenimler şöyleydi.

Ahmet Yücel Ertan- Bergama Kaymakamı

Bergama tarım ağırlıklı ekonomisi büyük ölçüde tarıma dayalı bir ilçe, ticari yaşamın desteklenip geliştirilmesi konusunda bu fuar büyük bir adım olacaktır. Bu anlamda fuarın Bakırçay ve Bergama ekonomisine büyük yararı olduğunu düşünüyorum. Fuar konusuna titiz bir çalışma sergileyen Bergama Ticaret Odası yönetici ve çalışanları kutluyorum.

Mehmet Gönenç- Bergama Belediye Başkanı

Bu yıl 73. kutladığımız Bergama Kermesi boyunca açık kalan 3. Bakırçay Sanayi ve Ticaret Fuarı kültürel ve sanatsal etkinliklerin yanında ekonomik açıdan da ilçemize bir hareket getirdi. Kentimizin ekonomisi ve ticaretine canlılık getiren böyle bir fuarın düzenlenmesin de emeği geçen başta Ticaret Odası Başkanı ve Yönetim Kurulu ile oda personeline teşekkür ederim. Fuarın gelecek yıllarda da devam edecek uzun soluklu ve adı gibi tüm bölgenin katılacağı bir fuar olmasını dilerim.

Agrobay Seracılık- Mehmet Özaltındiş

Fuara bu yıl firma olarak ilk kez katıldık. Agrobay markası olarak bilinsek de fuara katılmamız iyi oldu. Fuar organizasyonunu eksiksiz buldum . Gelecek yıllarda da tekrar fuarda yer almak isteriz. Firma olarak Antalya da seracılık ve tarım fuarlarına katıldık orada daha geniş bir kitle ile buluşulsa da burada da kendimizi bölge halkına tanıtma imkanımızın olduğuna inanıyorum. Fuar biraz daha genelleşir. Ege ve Marmara bölgesinin bir kısmından da katılan firmalar olursa fuarın önemi bölge için daha iyi anlaşılır

TED Eğitim Kurumları- Ülkü Gökalp

Fuara ilk açıldığı yılda kurum olarak iştirak etmiştik. O fuar gibi şimdi katıldığımız Fuar da bizim için çok verimli oldu. Okulumuzu öğrenci ve velilerimiz ile bir kez daha buluşturma imkanına sahip olduk. Bergama dan okulumuza gelen öğrencilerin yanı sıra okulumuz da eğitim görmek isteyen bir öğrenci kitlesi var. Fuar bu manada bizim için çok faydalı oldu. Kapalı alanda olmasına rağmen ilk yıldaki havalandırma sıkıntısını bu fuarda hiç yaşamadık. Bu kez fuar daha iyi olmuş.

Sait Tez- Kozak Turizm

Fuara katılan tek turizm firması biz olduk. Dikili ve Bergama’dan oteller ve turizm firmaları da bu fuar katılmalıydı. Fuarda eksik bulduğum yöresel ürünler burada satılabilirdi. Sergilemek tek başına yeterli olmuyor. Fuar ile başlayan bu satış kermes sonrası şehrin belirli yerlerinde sürdürülebilirdi. Bergama Turizm ile kalkınmayı düşünüyorsa bu tür fuar organizasyonlarına burada veya başka yerlerde daha çok turizm firması ilgi gösterip katılmalıdır.

Stand ücretleri biraz daha düşük olsaydı katılım daha çok olabilirdi diye düşünüyorum onun dışında fuarda bir eksiklik bulamadım. Ziyaretçi sayısı da iyi oldu.

Reşat Tozduman-
Fuara ilk defa katıldım Kınık2tan katılıyorum beklentilerimi karşıladı.bizim işimiz su burada birkaç ürünümüzü satma imkanımız da oldu. Gelecek yıl mutlaka tekrar düzenlenmeli ve ben tekrar katılmayı düşünüyorum. Ticaret Odası yönetimine böyle bir fuar düzenledikleri için teşekkür ve şükranlarımı sunarım.

Kadir Arslan- Arslan Metal

Fuara katılım bence çok iyi oldu. Ziyaretçi ilgisi yoğundu biz ferforje kapı ve pencereler üretiyoruz. Fuarda birkaç sipariş aldık. Böyle fuarların önemi ve gerekliliğini bir kez daha anladık. Özellikle imalatçı iseniz bu tür fuarlar çok daha önem kazanıyor. İlgi iyi di gelecek yıl tekrar katılırız.

Macit Gönlügür- Bergama Turizm Derneği Başkanı , Gönlügür Otomotiv.

Fuarda benim duruşum çok yönlü, Gönlügür Otomotiv, BERKSAV ve Bergama Turizm Derneğini temsilen fuardayım. Genel anlamda bu tür fuarlar her yerde büyük sükse yapıyor. Bölgenin böyle fuarlara büyük ihtiyacı var ben Ticaret Odası yönetimini kutluyorum. Gerçekten burada iyi bir iş yapmışlar. Bu fuar düzenli hale gelince bunun önemi daha da iyi anlaşılacaktır. Bergamalı işadamları olarak, Başta Midilli olmak üzere Avrupa da açılan bir takım fuarlara da mutlaka katılmalıyız.

Murat Özbek- Özbekler Mobilya

Gelecek yıl tekrar katılabiliriz. Ben mobilya ve beyaz eşya sektöründe katılan tek isim oldum. Bu sektörden daha fazla katılımcı olmalıydı.
Organizasyon iyi idi. Fuarı başarılı buldum.

Muzaffer Uysal – Uysallar Traktör

Stand açan tek traktör firması bizdik. Böyle fuarlar ne olursa olsun faydalı oluyor. Ekonomik kriz nedeniyle katılım biraz düşük oldu. Kriz olmamış olsaydı en az iki kat katılımcı olurdu. Biz yeni ürünlerimizi sergiledik fuar bence başarılı geçti.