Bergama Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Şakir Süter Gazetecilik Yarışması’nda ödüller, Bergama Ticaret Odası Hasan Şentürk Toplantı Salonu (Tonoz) da görkemli bir törenle sahiplerine verildi.
3. Şakir Süter Gazetecilik Yarışması Ödül Törenine Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper ve Genel Sekreter Gülay Koç katılım gösterdi.
Gazetecilikte çok önemli bir yere sahip olan Bergama Ticaret Odası Eski Başkanı Ali İhsan Süter’in kardeşi merhum Şakir Sürter anısına düzenlenen gazetecilik yarışmasında Süter’in kısa özgeçmişi ve gazeteciliğe kattığı değerlerin anlatılması sonrasında haberleriyle yarışmada derece kazanan gazetecilere ödülleri takdim edildi.
Ödül takdim törenin de bir ödülü de “8500 Yıllık Geçmişe Merhaba” isimli haberiyle Röportaj Ödülü’ne layık görülen Ege Telgraf Gazetesi Muhabiri Saadet Erciyas’a Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper ve “Yiyip Bitirdiler” isimli haberiyle Haber Ödülü’ne layık görülen Egeli Sabah Gazetesi Muhabiri Ertan Gürcaner’in ise şehir dışında olması nedeniyle ödülünü annesi Günay Gürcaner, Bergama Ticaret Odası Eski Başkanı ve Şakir Süter’in ağabeyi Ali İhsan Süter verdi.