26. Dönem Ak Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli , Ak Parti Belediye Başkan Adayı Hakan Kuştu ve Cumhur İttifakı İlçe Teşkilatları odamızda ziyarette bulundu ve Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper misafirlerini makamında ağırladı. Görüşmeye BERTO Yönetim Kurulu üyeleri de katılım sağladı.
Bergama’nın daha iyi bir geleceğe sahip olması için öncelikle Ticaret Odasının dilek ve önerilerini dinlemek istediklerini belirten 26. Dönem Milletvekili Sürekli, amacımız Bergama’ya daha iyi hizmet verilmesine destek vermek , dedi.
Çok gündemde olmasa da Soma çevre yolu sorunun acilen çözümlenmesi gerektiğini belirten Ürper , “ Bu sorun bölgenin ticaretinin gelişmesini engelliyor “ dedi ve bundan sonra yapılacak olan diğer yol yatırımlarının geleceği düşünerek ele almanın önemine değindi. Bir diğer hususun ise Kozak yolunun yenilenmesi olduğunu belitti ve yaşanacak sıkıntıların hem firma araçları hem de halkı etkileyeceğini ayrıca bölgede yer alan tarihi eserlerin korunması için gerekli düzenlemelerin yapılmasının önemini vurguladı.
Görüşmede organize sanayi bölgesinden bahsedilerek hem üretim yapan hem de doğayı ve çevreyi koruyan bir modelle bölge ekonomisini canlandırmak istendiği belirtildi. Sanayi bölgesine yapılacak yatırımların öncelikle Bergama Halkına yarar sağlayacağı daha sonra bölgeye yaşanacak göçlerle nitelikli işgücünün çekilerek bölgenin refah seviyesinin artacağı ve kültür çeşitliliği oluşacağı belirtildi. Bu kültür çeşitliliğinin oluşmasında sanayi kadar üniversitelerinde etkili olduğu ve bölgenin 4 yıllık bir üniversiteye ev sahipliği yapabilecek donanıma sahip olduğunun altı çizildi. Görüşmeye katılan Belediye Başkan Adayı Koştu ise Bergama’nın yaşadığı sorunlara değinerek çözüm projelerinden bahsetti.

[easy_image_gallery gallery=”781″]