BERGAMA TİCARET ODASI BAŞKANI FİKRET ÜRPER’DEN YENİ YIL MESAJI

Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper, yeni yıl dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

2017 yılını değerlendiren Başkan Ürper, ”2016 yılında ülke olarak yaşadığımız talihsizliklere rağmen umutlarımızı yitirmeden bugünlere geldik. 2017 yılı Dünya ekonomisi, düşük emtia fiyatları, düşük faiz oranları, düşük ticaret hacmi ile ortalama bir büyüme oranının göze çarptığı bir tablo sergiledi. IMF düşük büyümenin en az iki yıl daha devam etmesini öngörmekte. Ülkemizdeki ekonomik görünüm ise, ekonomi otoritelerine göre 3. Çeyrek’teki % 11’lik büyümenin verdiği destek ile yılı ortalama % 7 büyüme ile kapatacağımızı öngörmekte.” şeklinde konuştu.
“Bizler Bergama Ticaret Odası olarak ülkemiz ve bölgemiz için, yatırım imkânları oluşturarak istihdam sağlamaya ve ekonomik kalkınma için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz.” dedi.
Başkan Ürper, “2017 yılını kaybettiklerimizle birlikte mutlu anılara tanıklık ettiğimiz kazanımlarımızla geride bıraktık. 2018’in savaşların son bulduğu, kardeşlik, barış ve huzurun tüm ulus ve dünyada hâkim olacağı, bolca başarıya imza atacağımız ve yeni umutlara kapı aralayacağımız bir yıl olmasını diliyorum” diyerek dileklerini iletti.

Attachment