248. Bülten

ENFLASYONLA TOPYEKÛN MÜCADELE KONULU BASIN TOPLANTISI YAPILDI

Basın mensupları için hazırlanan kahvaltı ile başlayan toplantıda Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper ülkemiz genelinde başlatılan İndirim Kampanyası kapsamında üretim gerçekleştiren ve çeşitli ürünlerin ticaretini yapan Oda üyelerimizin İndirim Kampanyasına katkılarının önem arz ettiğini belirtti. Enflasyonla Topyekün Mücadele kapsamında oda üyelerimizin yapacağı uygulamalar hakkında bilgiler verdi. Ayrıca Odamızın diğer faaliyetlerinden de bahseden Yönetim Kurulu Başkanı Ürper basın mensuplarının sorularını yanıtladıktan sonra katılımları için teşekkürlerini iletti.


BERGAMA DOĞA KOLEJİ ÖĞRETMENLERİ VE ÖĞRENCİ MECLİSİ‘DEN ZİYARET

Bergama Ticaret Odası meclis salonunda gerçekleşen görüşmede öğrenciler kendi yaptıkları resimleri Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper’e  hediye ettiler. Odamız faaliyetleri ve Yönetim Kadromuzun yapısı hakkında bilgi alan öğrenciler, öğretmenleri ile birlikte teşekkürlerini iletti.


BERTO ZİYARETLERE DEVAM EDİYOR

Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper , Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Sarıl  ve Hakan Karcı, Meclis üyesi Göksel Özüak ile Genel Sekreter Gülay Koç Bergama  Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği,  Öner Has Un Fabrikasi Tümay Öner,  Mübay Seracılık , Dikili Esnaf Odası ve Dikili Şoförler Odasını ziyaret etti. Ziyaretlerde ülke gündemine ilişkin gelişmeler ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.Esnaflarımızin ortak sorunları ile sorunların çözümüne  ilişkin fikir alışverisinde bulunuldu ve üyelerimizin talep, beklenti, görüş ve önerileri dinlendi.


ODAMIZA ZİYARET

19.10.2018 Cuma günü Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç , Emniyet Müdürü Osman Şahin , Şoförler Odası Başkanı Mehmet Kızıltaş’ın katılımıyla odamızda toplantı yapıldı.   Yapılacak olan Kamyon Park Alanı  hakkında değerlendirmeler yapıldı.   Ürper çok ihtiyaç haline gelen tir parkının ivedilikle tamamlanması gerektiğini, üzerimize düşen ne olursa yapmaya hazırız diyerek desteğini ifade etti .


BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ESAT BAŞARAN’DAN ZİYARET

Aslen Bergamalı olan uzun yıllar yurt dışında doktorluk mesleğini icra eden Refleksloji , Psikiyatri Uzmanı Dr. Esat Başaran Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper’i makamında ziyaret etti. Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper’e Belediye Başkanı olursa yapacağı projeleri anlatan Dr. Esat Başaran tarımdan turizme ilçeyi kalkındıracak çalışmalarda bulunacağını ifade etti.
Bergama Ticaret Odası Başkanı Ürper dış turizmin yanı sıra iç turizminde öneminden bahsederken canlı olan bir iç turizmin dış turizmi de tetikleyeceğini belirtti. Görüşmede organize sanayi bölgeleri hakkında bilgilendirme yapan Ürper bu bölgelerde yenilenebilir enerji tesislerinin kurulumunun öneminden ve getireceği istihdam avantajlarından bahsetti.
Görüşmenin ardından Ürper Belediye Başkanlığı seçimlerinde Başaran’a başarı dileklerini iletti.


BERTO’DAN ÖĞRENCİLERE PALTO YARDIMI

Her yıl Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’dan gelen eğitim yardım paketi bu yıl da Bergama Ticaret Odası tarafından Bergama, Dikili ve Kınık ilçelerinde öğrenim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtıldı. Kış öncesi Bergama, Dikili ve Kınık İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından tespit edilen ihtiyaç sahibi öğrenciler Bergama Ticaret Odası’na bildirildi. Yaklaşık 920 öğrenciye temin edilen montlar ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi.


YENİ ÜYEMİZ

DİKİLİ BARIŞ ÖZEL EĞİTİM VE ÖĞRETİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ       –     15.10.2018

Anlaşmalı Firmalar

Attachment